Těsně před desátou večerní našel strážník při dohledu na Staroměstském náměstí zraněnou ženu na lavičce. „Žena uvedla, že byla bezdůvodně napadena jinou ženou a uvedla její popis. Dle popisu se podařilo pachatelku zjistit a ta při podání vysvětlení uvedla, že si ženu spletla s milenkou svého partnera. Hlídka strážníků poskytla zraněné ženě první pomoc a následně ji předala přivolané záchranné službě k dalšímu ošetření,“ popsal Kypta.

Pár minut po desáté hodině policisté vyjížděli k partnerské, velmi agresivní hádce do Starofarní ulice.

V jedenáct hodin hlídka našla poškozený odpadkový koš v Havlíčkově ulici. Navíc zde hořel zbytek zábavní pyrotechniky, který policisté uhasili.

Před půl dvanáctou našla hlídka hořící kontejnery na papír a textil. „Hlídce strážníků se podařilo odstavit další okolní kontejnery do bezpečné vzdálenosti a uchránit je tak před poškozením. Na místo byli přivoláni hasiči, kteří provedli hasební práce,“ vysvětlil Kypta.

Čtvrt hodiny po půlnoci zjistil strážník při dohledu na Staroměstském náměstí začínající požár betlému. Ten byl neprodleně uhašený a na místo vyjeli také hasiči s termokamerou, aby zjistili, zda tam nejsou skrytá ohniska požáru.

„V 00.45 hodin zaznamenaly hlídky na Staroměstském náměstí rvačku několika osob. Byl proveden okamžitý zákrok k zamezení dalšího protiprávního jednání. Podáním vysvětlení bylo zjištěno, že skupina osob, která se zde fotografovala, byla omezována jinou skupinou osob do té míry, že došlo k vzájemnému napadení, při kterém úderem lahví došlo k tržnému poranění hlavy u dvou osob a u třetí k poranění ruky,“ dodal k silvestrovské noci Kypta. Tuto záležitost si následně převzali záchranáři a Policie ČR.