close Co je koronavirus. info Zdroj: Deník zoom_in „Roušek máme v lékárně posledních pár kusů, a to jsme jich měli několik set, prodáváme je v omezeném množství. Prozatím se nedají objednat, ani dezinfekce,“ uvedla mluvčí Klaudiánovy nemocnice Hana Kopalová.

„V současné době je to všechno totálně nedostupné zboží,“ doplnila Kopalová. Pro provoz nemocnice tady zatím mají roušek dostatek.

V boleslavské lékárně Centrálka je situace krizová a nikdo neví, kdy se zlepší. „Do včerejška jsme měli klasické roušky, které jsou k ničemu, respirátory jsme nikdy ani nebrali. Sklady jsou totálně vybrané. Myslím, že ještě nějakou dobu nic neuvidíme,“ uvedl Michal Gric z lékárny Centrálka. Kromě toho nemají také dezinfekční gely na ruce. Mimo těchto hygienických záležitostí zde lidé ve velkém kupují také Paralen.

Online reportáž

Ne jinak jsou na tom v hradišťské lékárně Arkánum. „Nemáme nic. Lidé chtěli hlavně roušky a bezoplachové dezinfekční gely na ruce,“ uvedla místní lékárnice Dana Masarčíková.

Lékárna Mandragora v Benátkách nad Jizerou má už jen pár drobností. „Máme ještě dezinfekční ubrousky a antibakteriální mýdla. Zájem byl asi jako v období chřipkové epidemie, prodalo se toho víc, ale vyloženě nájezd to nebyl,“ popsala lékárnice Lenka Slatinová a tím, že veškerá zásoba byla během dvou dnů pryč. ani tady neví, kdy jim zboží znovu přijde.

close Koronavirus. info Zdroj: Deník zoom_in