O víkendu zahájilo v bělské Základní škole v Tyršově ulici činnost Rodičovské centrum. Za jeho existencí stojí občanské sdružení Kaštan.

Zakladateli občanského sdružení Kaštan, tedy i „rodiči“ bělského Rodičovského centra, jsou Richard Kořán, Ivana Křivánková a Markéta Vedejová.

Na předběžném programu Rodičovského centra je na květen a červen připraven provoz dětské herny s doprovodným programem pro děti do šesti let. Herna bude fungovat každou středu a pátek od 9.30 do 11.30 hodin.

V červenci a srpnu bude provoz centra omezen. Od září se provoz „rozjede“ naplno a bude otevřeno od pondělí do pátku.

Plánované aktivity jsou rozděleny do čtyř kategorií: Volná herna pod vedením Markéty Vedejové, Textilní ateliér s Ivanou Křivánkovou, Vzdělávací aktivity a Doplňkové aktivity, které zahrnují sociálně – právní poradenství i ozdravné pobyty.

Slavnostní zahájení centra zpestřil herec Radek Valenta, který je známý především jako Jindřich z Troškovy pohádky Princezna ze mlejna. „Ten s dětmi zpíval jak známé písničky z pohádek, tak i ty, které sám složil a zároveň doprovázel na kytaru. Součástí programu byla i Valentova autogramiáda a nechybělo občerstvení v podobě domácích koláčů nebo preclíků,“ uvedla Markéta Vedejová.