Školka začala ve zkušebním provozu fungovat v červenci. Jak se ale už nyní ukazuje, zájem ze strany zaměstnanců je opravou velký. Kapacita školky je přitom patnáct dětí.

Podle lékařského ředitele Klaudiánovy nemocnice Jaroslava Mitlenera funguje školka tak, aby ji bez větších problémů mohli využít rodiče, kteří v nemocnici pracují na dvanáctihodinové směny. „Chtěli jsme pomoci našim zaměstnancům, kteří mají malé děti, aby se tak mohli bez problémů vrátit do práce. Tím jsme zároveň pomohli i nemocnici,“ vysvětlil smysl zřízení školky Jaroslav Mitlener.

O umístění dětí do nemocniční školky je podle vyjádření učitelek poměrně velký zájem. S každým dnem tak rodiče přihlašují další a další děti.

„V naší školce funguje jedno oddělení ve třech místnostech – herně, jídelně a tělocvičně, kde děti i spí. Náplň výuky se řídí podle programu s názvem Klaudinka objevuje svět. Klaudinka bude děti provázet celý příští rok, je to maskot naší školky. Děti s panenkou budou poznávat přírodu i vesmír a svět kolem sebe ve všech ročních obdobích,“ řekla učitelka školky Kateřina Grundmanová.

O děti se ve školce starají tři zaměstnanci. A všichni dělají, co je právě potřeba. Kromě výuky a hraní s dětmi se starají také o vydávání jídel či rozestýlání postýlek.

Na své si ve školce přijdou děti nejen za deště, ale i za slunných dní. Za budovou je totiž zahrada, kde si děti budou moci také hrát. V současné době si tam děti mohou hrát na pískovišti. Vedení nemocnice ale počítá i s tím, že by se tam v budoucnu mohl objevit i hrací koutek.

Spuštění školky předcházela velká rekonstrukce bytových prostorů v domě v ulici Boženy Němcové. Podle mluvčí nemocnice Hany Koišové přišla rekonstrukce na několik desítek tisíc korun. „Nemocniční školka sídlí v prostorách o rozloze 125 metrů čtverečních. Budova je v majetku Středočeského kraje,“ uvedla pro Deník Koišová.

Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi zaměstnává 1350 lidí. Několik desítek žen je přitom na mateřské dovolené a další zaměstnanci musí řešit problém, kam s dětmi. Sester v nemocnicích je po celé republice nedostatek. Své o tom podle ředitele nemocnice Ladislava Řípy vědí i v Mladé Boleslavi. „Stále proto hledáme jakékoliv řešení této situace, tedy nedostatku odborného personálu,“ uvedl Řípa. Jedním z nich je právě zřízení nemocniční školky.