Reflektory září a diváci netrpělivě čekají, který ze soutěžících dále předvede svůj pěvecký výkon. Moderátor charakterizuje další soutěžící slovy „teraz prichádza naša rockova mama!“ Diváci ihned spustí nadšené ovace. Na podium totiž přichází osmatřicetiletá Monika Agrebi z Mladé Boleslavi.

Tak takto vypadá účast této Boleslavačky v soutěži Elán je elán, kterou vysílá slovenská televize Markíza. Kapela Elán hledá prostřednictvím této soutěže hlavní dvojici pro připravovaný muzikál. Soutěžící se prezentují hity této legendární skupiny.

Právě Monika Agrebi v této soutěži uchvátila doslova celé Slovensko svým jemně chraplavým hlasem, který lze přirovnat k legendární zpěvačce Lindě Perry.

„Když Monika přišla na casting soutěže Elán je elán, padli jsme na zadek,“ uváděl ji v nedělním přímém přenosu televize Markíza moderátor a autor námětu Vilo Rozboril. „Říkali jsme si, přišla v převlečení Lucie Bílá nebo Věra Špinarová,“ řekl Rozboril.

Monice na Slovensku nikdo neřekne jinak než rocková máma, samozřejmě v dobrém slova smyslu. Svým nasazením a profesionálním přístupem se ale lehce vyrovná ostatním soutěžícím. „I když jsou někteří soutěžící o hodně mladší, je mezi námi všemi dobrý vztah. Všichni se chovají moc mile,“ uvedla Monika Agrebi. A jaký má zpěvačka z celé soutěže pocit? „Víte, ono se to ani nedá popsat. Najednou stojíte před lidmi, které znáte jen z televizní obrazovky a máte je za obrovské hvězdy. Tito lidé jsou ochotni poslouchat zpěv soutěžících a pak je ohodnotit,“ řekla Monika Agrebi.

Podle zpěvaččiných slov však není soutěž jednoduchou záležitostí. Kromě bravurně zazpívané písně musí soutěžící například zvládnout složitou choreografii. „Opravdu to není jednoduché, při choreografii se člověk zadýchá a je potom velmi těžké udržet intonaci. Navíc písně od Elánu jsou psané pro jedinečný hlas Joža Ráže, takže se hodně zpívá ve výškách,“ dodává boleslavská zpěvačka. Právě Jožo Ráž se netají tím, že Monika je jeho oblíbenou soutěžící a je jeho jasnou favoritkou soutěže.

V každém díle soutěže tvoří porotu spolu s kapelou Elán jiná osobnost česko-slovenského showbyznysu, například Karel Gott, Ivan Mládek nebo Bolek Polívka. O posledních čtyřech finalistech, dvou zpěvačkách a dvou zpěvácích, rozhodnou už diváci svým hlasováním.

Na vítěznou dvojici pak čeká účinkování ve zmíněném muzikálu a stáž na prestižní divadelní akademii v Londýně!

Monika Agrebi se kromě soutěže Elán je elán pohybuje na televizních obrazovkách v nováckém X – Factoru. „Bohužel, v X – Factoru mne paní Osvaldová nepustila do dalších kol, ale na tuto soutěž ráda vzpomínám. Ale jak se říká, všechno špatné je k něčemu dobré. Kdybych postoupila dál, byla bych smluvně uvázaná s X – Factorem a nemohla bych nyní zpívat na Slovensku,“ dodává se smíchem Agrebi.

Monika Agrebi

Monika Agrebi je z Mladé Boleslavi. Vystupovala v zahraničí s funk-rockovou kapelou RAID-ESCAPE a rockovou kapelou SELECTION.
Její pěvecké kvality byly oceněny i na africkém a asijském kontinentě, což částečně ovlivnilo její rockové cítění.
V ČR působila v rockovém duu HOLY SCREAM a MY2BABY, kde se zpěvačkou Tanjou (skupina CITRON) svůj rozpracovaný projekt dokončila a natočila videoklip na skladbu Afonie.
V současné době se věnuje především vlastní tvorbě se skupinou Agrebi´s, která je převážně rockového ražení.