Upozornil na to Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic ČR s tím, že se bude bourat most na silnici číslo III/27911 nad dálnicí u Svijan. Je to sice už kousek za hranicí středních Čech, na Liberecku – nicméně omezení se může týkat i četných řidičů ze středních Čech; obzvlášť z Mladoboleslavska. Ti si podobnou situaci pamatují i z dubna, kdy došlo na demolici mostu nad dálnicí nedaleko Kosmonos.

Dálnice u Svijan bude uzavřena od 17. hodiny v sobotu 29. května do nedělní desáté dopolední – s odklonem na značenou objízdnou trasu. Ta je podle Bučkových slov jednodušší ve směru na Turnov: pouze přes mimoúrovňové křížení na exitu 67 Svijany před výjezdovou a nájezdovou větev.

Komplikovanější je ve směru jízdy na Mladoboleslavsko a dále na Prahu: na exitu 67 výjezdovou větví na silnice III/27911 a silnici III/2799 (Svijanský Újezd), pak na silnici II/279 (Svijany) – a následně přes exit 67 zpět na dálnici. I po ukončení úplné uzavírky bude v místě prací pokračovat během neděle omezení částečné, týkající se uzavření jednoho jízdního pruhu.