Bdělá občanka kontaktovala mladoboleslavské strážníky s tím, že v nastartovaném autě v Jaselské ulici již dlouho sedí mladá žena, hlavu opřenu o volant. Na bušení do okénka nereagovala.

Strážci pořádku se proto na místo vypravili, aby zjistili přesný stav věcí, popřípadě nejedná-li se nějakou zdravotní indispozici. Když se ale k vozidlu přiblížili, řidička se náhle probrala, sešlápla plynový pedál až na podlahu a vyjeveným policistům ujela doslova před nosem! Ve svém voze si to namířila do Husovy ulice.

Tam ale její pouť záhy skončila: ženu zastavila druhá hlídka městské policie, jež se v místě nacházela. Jako první vysvětlení se logicky nabízel fakt, že šoférka zkrátka požila alkohol nebo nějakou jinou návykovou drogu a bojí se postihu.

To však přístroje určující přítomnost těchto látek v těle nepotvrdily. Řidičský průkaz také v pořádku, doklady od vozu taktéž.

„Na dotaz, proč ujížděla, osmadvacetiletá řidička uvedla, že je rozrušená, protože hledá svého přítele, který jí nebere telefon a zřejmě se na ní zlobí,“ přiblížil myšlenkové pochody mladé ženy ředitel městské policie Tomáš Kypta. Strážníkům podle paragrafů takové vysvětlení musí stačit, nic protiprávního se nestalo.

Nervózní dámu ale upozornili, že bude bedlivě sledována kamerovým systémem a v případě nebezpečné jízdy jí bude další cesta znemožněna.