Aktuálně práce postoupily tak, že od kruhového objezdu směrem ke třídě Václava Klementa dělníci osazují obrubníky a usazují nové uliční vpusti. Podle termínu finální pokládky se dá očekávat, že celá rekonstrukce – včetně dopravních omezení – skončí do 25. listopadu.

To ale bude ještě chvilku trvat. „Objízdná trasa je vedena přes třídu Václava Klementa, ulici Jana Palacha a Havlíčkovu ulici. Tato uzavírka sice ovlivňuje trasy MHD, ale nejsou omezeny zastávky. Cestující ale musí počítat s časovými prodlevami v jízdních řádech. Objízdné trasy budou vedeny dvěma směry,“ řekl Pavel Šubrt.

Ve směru 1, který se týká linek C, 20, 30, 31, 40, 42, 50, 60, 70, ve směru od ulice Václava Klementa budou podle mladoboleslavského magistrátu autobusy využívat ulice Máchova a Palackého, kde se přes kruhový objezd napojí na ulici U Stadionu. V opačném případě však Máchovy ulice využít nelze kvůli jednosměrnosti.

Směr 2 linek 20, 31, 42, 50, 60, 70, 73 vypadá situace následovně: ve směru od třídy Václava Klementa obslouží všechny zastávky a otočí se na kruhovém objezdu v ulici U Stadionu a pojedou ulicí U Hřiště a Jana Palacha směr třída Václava Klementa. „Tento směr objížďky bude pravděpodobně časově náročnější,“ řekl Pavel Šubrt.