Policisté v úterýdopoledne na silnici poblíž Kněžmostu kontrolovali řidiče. Silniční kontroly se uskutečnily v rámci dalšího ročníku preventivní akce „Řídím, piju nealko".

Do kontrol řidičů byli zapojeni spolu s mladoboleslavskými dopravními policisty také dva policejní nováčci ze Školního policejního střediska, které se stará o výcvik nováčků. V rámci preventivní akce se učili správně zastavovat vozidla a provádět silniční kontrolu.

Akci ale policisté začali měřením rychlosti v obci Soleček a ta bohužel nepřinášela příliš příznivé výsledky. V průběhu několika málo minut policisté přistihli hned čtyři řidiče, kteří se obcí hnali rychlostí nad sedmdesátkilometrů v hodině.

Za své přestupky dostali blokovou pokutu.

Ti ukáznění dostali po bezproblémovém absolvování silniční kontroly jednorázový alkotest a lahev nealkoholického piva od Českého svazu pivovarů a sladoven. Kromě toho obdrželi také informační materiály o odbourávání alkoholu v těle, rady pro cesty do zahraničí a někteří navíc informační brožuru o možnosti uplatnění u Policie ČR.

Akce „ Řídím, piju nealko" tím pro letošní rok nekončí. Už v sobotu dopoledne se bude akce opakovat, tentokrát na silnici poblíž Podlázek. Na mnoha jiných místech okresu se ale uskuteční běžná dopravně bezpečnostní akce, která se opět zaměří na největší nešvary řidičů. Rychlou jízdu, nepoužívání bezpečnostních pásů a špatný technický stav vozidel.