Na svých webových stránkách na dopravní komplikace upozornily jak Kosmonosy, tak Mladá Boleslav.

Vlivem uzavření křižovatky bude nákladní doprava odkloněna na dálnici D10, osobní doprava pak na objízdnou trasu ulicí Debřská, Radoučskou spojkou na silnici I/38. „Musí s tím počítat i všichni řidiči, kteří přijíždějí od Mladé Boleslavi směrem na Bakov nad Jizerou, aby včas na kruhovém objezdu odbočili na I/38 a jeli dále po objízdné trase,“ upozornil za město Mladá Boleslav Pavel Šubrt.

Důležitým krokem k uskuteční projektu byl podpis dokumentu, který celý záměr oficiálně stvrzuje.
V Mladé Boleslavi postaví novou porodnici. Fungovat by měla do pěti let

Od 6. března do 3. dubna bude zachováno odbočení směr Horní Stakory. Po tuto dobu budou v Boleslavské ulici (u Lorety) zřízeny pro směr Horní Stakory a Kněžmost dvě náhradní autobusové zastávky.  Z Boleslavské budou moci odbočit do Linhartovy ulice na náměstí jen autobusy a další dopravní obsluha, řidiči osobních vozidel tudy neprojedou.

Dopravní omezení v Kosmonosech.Dopravní omezení v Kosmonosech.Zdroj: Město Mladá Bolelsav

Až do odvolání pak bude od 6. března omezena linka 73 městské hromadné dopravy. Nebude zajíždět do zastávky Kosmonosy, Horní Stakory. Poslední zastávkou budou Kosmonosy, opravny.  Další linky MHD budou projíždět po Kosmonosech jako dosud.

Od 3. dubna do října bude uzavřen celý prostor křižovatky před Šmakem. Objízdná trasa pro směr Horní Stakory bude vedena přes Bakov nad Jizerou a Studénku.

Povrch, vodovod i plynovd

Města upozornila, že v dubnu navíc začne rekonstrukce plynárenského zařízení v ulici Boleslavská – a to opět za úplné uzavírky s výjimkou pro autobusovou dopravu a dopravní obsluhu.

„Rekonstrukci vozovky, chodníků a veřejného osvětlení, kterou jako společnou investici zajišťuje Středočeský kraj a město Kosmonosy, předchází rekonstrukce vodovodu a havarijní oprava plynovodu,“ stojí ve zprávě na webech měst.