Lidí, kteří mají zájem o včasnou výměnu řidičských průkazů, je v Mladé Boleslavi stále příliš málo. Z počtu více než 14 tisíc lidí, kteří si musí do konce letošního roku vyměnit starší typy řidičských průkazů, přišlo do konce června na magistrát necelých 28 procent. Uvedlo to vedení města na svých stránkách s odvoláním na statistiky ministerstva dopravy.

Vedoucí magistrátního odboru dopravy a silničního hospodářství Josef Macoun potvrdil, že počet žadatelů je stále příliš malý na to, že na výměnu zbývá již necelý půlrok času. „Situace se výrazně nezměnila ani v červnu, kdy žádost o nový průkaz podalo v Mladé Boleslavi pouhých 347 řidičů,“ uvedl Macoun.

Vzhledem k tomu, že tato povinnost se týká ještě více než deseti tisíc řidičů, zvyšuje se reálná hrozba, že v závěru roku se situace zkomplikuje a čekání na nový průkaz se může nepříjemně protáhnout. Do konce roku by muselo na úřad zamířit 1689 řidičů měsíčně, aby byly všechny žádosti podány do konce roku.

Podobná situace je přitom v celé České republice, kde si ke konci června vyměnilo průkazy jen 22 procent z těch řidičů, které tato povinnost do konce roku čeká.

Povinnost vyměnit si v letošním roce průkazy se týká řidičů, kteří mají některý ze tří typů řidičských průkazů vydaných v době od 1. 7. 1964 do 31. 12. 1993.