Střetl se tam osobní vlak (Turnov – Praha-Vršovice) s osobním automobilem. „Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor, přičemž dle zjištění na místě mimořádné události bylo přejezdové zabezpečovací zařízení v době nehody v činnosti a nic nenasvědčuje tomu, že by v činnosti nebylo. Při nehodě byl těžce zraněn řidič osobního automobilu," uvedl k dopravní nehoděMartin Drápal, mluvčí Drážní inspekce.

I když auto vypadá hrozivě, jeho řidič srážku s vlakem přežil. Na pomoc mu přijela posádka vozidla rendez-vous z Brandýsa nad Labem a posádka rychlé zdravotnické pomoci z Lysé nad Labem. „Muž utrpěl celkové zhmoždění těla a zlomeninu horní končetiny a byl při vědomí transportován do vinohradské nemocnice v Praze. Nikdo další nebyl zraněn," řekla k nehodě Petra Effenbergerová, tisková mluvčí ZZS Středočeského kraje.

Jak se nám dále podařilo zjistit, na vině opravdu nebylo zařízení výstražného semaforu, ale samotný řidič. "Řidič usnul, a kvůli tomu pak naboural do návěstí. Vůz se převrátil na střechu na koleje," popsal nehodu mluvčí krajské policie Pavel Truxa. Kvůli nehodě byl pak také přerušen provoz na trati mezi Prahou a Turnovem, místo vlaků musely vyjet autobusy. Škody na vlaku, trati i autě podle něj činí dohromady asi 230 tisíc korun.