Něco neuvěřitelného! Řidič bílého auta značkyMitsubishise řítil více než 60 kilometrů v protisměru po boleslavské rychlostní silnici R10. Když policie začala vůz pronásledovat, jel směrem od Mnichova Hradiště na Prahu, bohužel ale v protisměru.

Řada řidičů v internetových diskuzích však tvrdí, že auto potkali již před tím ve směru od Prahy.

Policie vůz začala sice ihned pronásledovat, ale podařilo se jej zastavit až v Praze – Kbelích. Tři policejní hlídky jej sledovaly, ale ve správném jízdním směru, protože nemohly riskovat další bouračku. I proto muže nešlo zastavit rychleji."Pražští policisté byli požádáni o spolupráci. Nakonec ho zadrželi mladoboleslavští policisté," řekla mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

Snímky z pronásledování

Policiev neděliposkytla snímky z pronásledování vozu, prohlédněte si je ve fotogalerii."Jedná se o Fota Policie ČR, která pořídil jeden z pronásledujících policistů. Z fotek je zřejmé, jak nebezpečná byla jízda čtyřiatřicetiletého cizince," uvedl policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Jednalo se o čtyřiatřicetiletého Švýcara, který se po R10 řítil rychlostí kolem 170 km/hod. Podle policie byl zřejmě pod vlivem nějaké omamnélátky. To potvrdila i nemocnice, kde byl muž vyšetřen."V moči mu bylynalezeny drogy," informovala mluvčí Vinohradské nemocnice Jana Jelínková. Cizinec je zatím pod dozorem policie v nemocnici v Praze, v průběhu dne se rozhodne, jak bude vyšetřování pokračovat.

Předpokládá se, že muž mohl mít i nějaké psychické problémy. Údajně slavil s přáteli na svatbě a v jednu chvíli sedl do auta a vydal se v protisměru na Prahu. Nedá se přitom vyloučit ani hypotéza, že chtěl spáchat sebevraždu.

9 bouraček: auta na střeše i v příkopu

Svou jízdou zapříčinil neskutečných 9 dopravních nehod. „Auta se snažila řidiči v protisměru vyhnout a tím došlo přibližně k devíti dopravním nehodám,“ uvedl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.

Jedna z nich se stala například u Benátek nad Jizerou, kde skončilo auto na střeše, to samé se stalo u Tuřic, kde se dokonce srazila tři auta. K dalším nehodám došlo u Hlavence, u Staré Boleslavi a na dalších místech.

Svědci Boleslavskému deníku potvrdili, že to v sobotu kolem poledne na silnici R10 vypadalo jako na vrakovišti. „Od Brandýsa jsem potkal několik nehod. V jednom případě řidič vrazil do oplocení podél dálnice a pokácel čtyři kovové sloupky,“ řekl Deníku řidič Martin z Mladé Boleslavi, který zrovna jel od Prahy na Mladou Boleslav.

"Nezbylo než uhnout"

Je tak zřejmé, že se vyděšení řidiči v rychlosti vyhýbali šílenci v protisměru, jak se jen dalo. Mnozí za to zaplatili ošklivou bouračkou. Naštěstí se nikdo vážně nezranil, všichni šílený zážitek přežili.

Měl jsem před sebou octavii, která najednou rychle uhnula, a v tom jsem spatřil to bílé auto. Musel jsem to také strhnout doprava, ale dostal jsem smyk a vyletěl jsem ze silnice,“ říká jeden z řidičů, který naštěstí vyvázl bez zranění. „Přítelkyně je ale pořezaná a auto na odpis,“ doplnil řidič.

Podívejte se na videoreportáž z této děsivé havárie 1. Boleslavské televize ZDE!

close zoom_in