Možnost prohlédnout si zmodernizovaný interiér využily desítky prvních návštěvníků.

Stavba, která začala v září, vyšla na 15 milionů a mladoboleslavská nemocnice částku uhradila ze svých zdrojů.
„Původní lékárna už nevyhovovala, a to jak z nedostatečné kapacity skladu, tak i co se týče zázemí pro zaměstnance a klienty. To je nyní minulostí," řekl

Luděk Kramář, ředitel nemocnice, krátce poté, co přestřihl slavnostní pásku. Od investice si slibuje také rozšíření sortimentu a otevírací doby.

Nové prostory jsou nejen větší, ale také vzdušnější. Pavel Vele, vedoucí lékárník, kromě moderního zázemí ocenil také to, že mají k dispozici větší laboratoř k přípravě léků. Potvrdil také slova Luďka Beneše o rozšíření sortimentu. „Nabídnout můžeme nejen více sortimentu dermokosmetiky, doplňků stravy a vitamínů, ale také speciálních léků, například na tišení bolesti, výživu do sond pro pacienty, kteří mají potíže s přijímáním stravy a další," vyjmenoval Pavel Vele.

Dodal, že teď jsou schopni dokonale pokrýt poptávku klientů. „Seženeme či vyrobíme téměř cokoliv, podle konkrétního požadavku receptu," upozornil vedoucí lékárny na to, čím se od jiných liší. Nová lékárna upoutá zákazníka na první pohled. V první části lze koupit léky, hned vedle je vstup do prodejny zdravotnických potřeb. Zde klienti mohou žádat nejen zdravotní obuv, stomické a ortopedické pomůcky, ale i potřeby pro diabetiky.

Oba prostory jsou velké, což ocení klienti, kteří si některou ze zdravotnických potřeb potřebují vyzkoušet. To lékárna před rekonstrukcí neumožňovala.

Modernizovanou lékárnu v Mladé Boleslavi si přijel prohlédnout také Miloš Petera, hejtman Středočeského kraje. „Myslím si, že v první řadě určitě zlepší služby a ekonomickou stránku nemocnice. Podle informací, které jsem získal od ředitele, by se investice měla vrátit do tří let, což je pozitivní výhled," zhodnotil Miloš Petera, který věří, že si sem najdou cestou nejen pacienti nemocnice, ale i další obyvatelé města. Dodal také, že cílem kraje je, aby v každé nemocnici, kterou zřizuje, byla kvalitní lékárna, což Mladá Boleslav splňuje.

Nová lékárna a prodejna zdravotnických potřeb zabírá plochu zhruba 360 metrů čtverečních, tedy asi o stovku více, než byly rozměry starých prostor.