Peníze na celkovou rekonstrukci, kterou by zdejší Dům kultury bezesporu potřeboval, ale v tuhle chvíli prostě v rozpočtu nejsou.

A jelikož v dohledné době nejspíš ani nebudou, je nutné jít cestou postupných úprav.

„První vlaštovkou může být to, že se povedlo najít peníze na obměnu alespoň části židlí, kterými Dům kultury disponuje. Po skončení letošní plesové sezony tedy nakoupíme židle za 600 tisíc korun, dle mého názoru by se jich tak mohla vyměnit nadpoloviční většina," uvedl náměstek primátora Daniel Marek.

Dalším krokem k „civilizovanější" podobě budovy v Dukelské ulici by mohlo být zastřešení atria, které momentálně není využíváno. Vzniknout by zde měla výstavní a hudební síň.

Zatím ale byla podána pouze žádost o dotaci, zastřešení atria by totiž mělo být vybudováno v rámci projektu rozšíření Metalové stezky Mladou Boleslaví.

„Částka na druhou etapu metalové cesty, kde se počítá i s úpravami kulturáku, byla vypočítána na 8 milionů korun. Pokud dotaci z evropských peněz získáme, bude se město na celkové ceně podílet patnácti procenty a projekt musí být dokončen do konce roku 2015," dodal náměstek Marek.

Celková rekonstrukce Domu kultury včetně jeho zateplení a zútulnění je podle něj otázkou příštího volebního období, kde by se ale mohla dostat mezi priority.

Částka za rekonstrukci se ale bude pohybovat v desítkách milionů.