V prvotní fázi bude mít Mladá Boleslav 60 kol. Tím to ale neskončí. „Na podzim k nim plánujeme přidat i elektrokola a koloběžky,“ dodal Bouška.

Vedení magistrátu chce prostřednictvím Rekol ulevit přetížené dopravě ve městě. Doufám, že tahle novinka povede k zlepšení dopravní situace a lidé ji budou využívat,“ přeje si náměstek.

Původně měla kola být k dispozici v první polovině června. Posun termínu nastal kvůli tomu, že se řešily ještě poslední provozní detaily.

Jak se sdíleným kolem zacházet, uživatelům napoví aplikace kterou je nutné pro provoz Rekola stáhnout do telefonu. Jedině její pomocí lze bicykl obsluhovat.

Prvních 15 minut svezení budou mít cyklisté zadarmo, zaplatí to Škoda Auto. Další půlhodina obvykle vyjde na 24 korun. V Mladé Boleslavi by to ale mohlo být 16 korun, aby jízda vyšla na stejné peníze jako svezení autobusem. To je však zatím záležitostí vyjednávání.

Ačkoliv ještě Rekola ve městě ani nefungují, na magistrát už nyní přišlo několik stížností. Jejich předmětem byla barva kol. Růžová se některým Boleslavanům doslova příčí.