Kola by mělo být možné znovu vypůjčovat do pondělí 25. května. Město udělalo nové výběrové řízení, protože s firmou Rekola vypršela roční smlouva. Z konkurzu vyšla jako vítěz společně Nextbike Czech Republic s levnější nabídkou. Místo růžových kol tak budou ulice křižovat modrobílá. „Snažíme se, aby nový dodavatel kola dodal co nejdřív. Doufáme, že to bude od pondělí. Na čemž intenzivně pracujeme,“ potvrdil náměstek primátora Jiří Bouška.

Město se snaží věci příliš neměnit a tam, kde se skončilo s Rekoly, chce plynule začít s Nextbiky. Navíc má i přislíbenu podporu ze Škoda Auto, jako tomu bylo dříve. Provoz bicyklů se navíc rozšíří do Kosmonos a do Řepova. Pro tuto službu má být určeno 140 kol a 10 elektrokol.

Co se ovšem změní, je mobilní aplikace. Lidé, kteří budou chtít kola používat, si budou muset stáhnout novou s názvem Nextbike.
Registrace je zdarma, pro ověření karty ale bude potřeba zaplatit 50 korun, které se ihned převedou na kredit.

Kolo se automaticky odemyká naskenováním QR kódu. Při vracení stačí stáhnout páčku za zadním kolem směrem dolů, čímž se kolo vrátí. Což by se mělo dělat především u k tomu určených stojanů. Prvních 15 minut je klasicky zdarma, poté se platí za půlhodinovou jízdu 16 korun. V nabídce jsou i různé možnosti předplatného.