Osmnácté Rejšické pivobraní organizuje již po sedmnácté organizátor Pavel Paclt. Práce to není jednoduchá, už jen proto, že je velmi náročné dát dohromady doprovodný program. Ten se musí zajišťovat s velkým předstihem. „Hlavní účinkující, tedy kapely a zpěváky je nutné domluvit asi osm měsíců dopředu. Ostatní pak tři až čtyři měsíce před konáním akce," potvrzuje naše slova Paclt.

A jak se vybírá hlavní hvězda? I tohle má svá pravidla. „Je nutné vytipovat někoho, kdo minimálně šest měsíců před pivobraním nevystupoval na Boleslavském okrese. Navíc kapelu nebo zpěváka, či zpěvačku, kteří jsou na takovouto akci cenově dostupní. Lidé v dnešní době moc šetří, takže nemůžete očekávat Giga návštěvu. Na letošní 18. ročník Rejšického pivobraní jsem pozval 3 velice kvalitní interprety," uvádí k programu organizátor akce. Návštěvníci se tak mohou těšit na Victoria a band, Marka Ztraceného a Rybičky 48.

Hovoříme o pivobraní a tak by návštěvníci měli také vědět, na jaké pivo se mohou těšit. „Svijany, Podkováň, Budvar, Plzeň, Staropramen, Postřižiny,Rampušák, Taschenberk, Berounský medvěd a pivovar Antoš," vyjmenovává jedním dechem Paclt. Pivovarů bude tedy deset, což je na tomto pivobraní rekord. Pivovary nejsou jen zdrojem piva, ale právě z jejich strany se plní tombola, která bude opět bohatá.

K pivu neodmyslitelně patří také něco dobrého, aby pivaři déle vydrželi. Ani letos tomu nebude jinak. Jídlo musí být, podle Pavla Paclta rozmanité – něco od vepřového, něco od drůbeže, čínské nudle, klasické klobásky, bramboráky a dalších plno dobrot. Na rejšickém pivobraní prý nenajdete dva stánky se stejným občerstvením.

Program pivobraní:

13.30 - Zahájení

14.00 - Městská policie MB - ukázky zbraní

14.45 - Mažoretky Kopretinky Dobrovice

15.00 - Fotbalové utkání - tým rádia Jizera vers. stará garda SK Rejšice

16.00 - Victoria & band

18.00 - Pivní soutěže

19.30 - Miss Rejšické pivobraní

20.00 - Losování tomboly

21.00 - Marek Ztracený

22.00 - Světelná show mažoretek

23.00 - Rybičky 24

O další zábavu se bude starat DJ Hans & DJ Wendell. Po celý den mohou děti a jejich rodiče využívat koutek s klauny, malování na obličej, pouťové atrakce, prodejní stánky, občerstvení, ukázku vozů Chevrolet, Škoda a Hyundai a další.