Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rehabilitace: od bolesti vám pomohou přímo u Lorety v Kosmonosech

Kosmonosy - Když vám někdo pomůže od jakékoli bolesti, máte ho rádi, obdivujete ho, na rukou byste ho nejraději nosili

23.3.2013
SDÍLEJ:

Zdravotnické zařízení v KosmonosechFoto: Archiv zařízení

Jedno takové zařízení funguje v Kosmonosích a lidé, kteří pracují uvnitř, opravdu od bolesti pomoci umějí.
„Toto zdravotnické zařízení vzniklo na  základě touhy zřizovatelů  dělat smysluplnou práci s adekvátním výsledkem," řekla nám na úvod Helena Mazancová, majitelka zařízení.

V zařízení působí  dvě fyzioterapeutky a nově též rehabilitační lékařka.  Péče o klienty je zde směrovaná na důkladné vyšetření, zvolení  daného problému – diagnózy, a stanovení  terapeutického plánu, který je stavěn na dlouholeté zkušenosti, kvalitních postupech a odborných předpokladech terapeutů a lékaře.

„Myšlenkou vzniku bylo pomoci lidem, kteří se potýkají s letitými chronickými obtížemi typu bolestí zad hlavy a kloubů, migrén, nebo například závratí, kteří prochází různými typy vyšetření a léčby bez úspěchu. Důkladným vyšetřením, případnou spoluprací s lékaři a zvolením adekvátní léčby samozřejmě s aktivním přispěním klienta je velká šance od těchto chronických obtíží pomoci," vysvětluje fungování terapeutka.
Zařízení ale nabízí i léčby a terapii veškerých akutních stavů po operacích, po úrazech, sportovní fyzioterapii, fyzioterapii dětí a kojenců.

„Hojně jsou využívané efektní  postupy  kraniosakrální terapie, alternativní medicíny, například reflexní terapie plosky, ale i standardní fyzioterapeutické přístupy s využitím mobilizačních, manipulačních a měkkých technik, terapie dle McKenzioho při bolestech zad, metoda dle Ludmily Mojžíšové k léčbě funkční sterility a odstranění  kloubních blokád.

Z oblasti dětské fyzioterapie nelze nezmínit Vojtovu metodu a další  přístupy, využívající vývojové kineziologie, využitelnéh jak u kojenců, tak dětí i dospělých. Lze jimi působit na skoliózy, vadná držení, plochonoží, deformity končetin, ale i na post-akutní fáze cévních mozkových příhod, DMO a jiná neurologická onemocnění," vyjmenovává Mazancová.

Mimo jiné, prostřednictvím diagnostiky  motorických poruch rehabilitační lékařkou  a vyšetření spontánní motoriky dítěte fyzioterapeutem je zajištěno důkladné vyšetření dětí a nastolena terapie v dané problematice přímo na míru.

Fyzioterapeuti se věnují též preventivním programům, hlavně u dětí s rizikem vadného držení těla a dalších stavů s tím spojených. Sportovní fyzioterapie staví také na zkušenostech péče o reprezentační sportovce.
„Spolupůsobení rehabilitační lékařky Šidákové a fyzioterapeutek  Marie Hájkové a Heleny Mazancové umožňuje  komplexní  zajištění léčebné péče o klienty s jakýmkoliv problémem v tělesných systémech rehabilitací ovlivnitelných. Péče je vysoce kvalifikovaná  čerpající z nejnovějších, ale i osvědčených  odborných postupů," dodává Helena Mazancová.

Terapeuti se přizpůsobují času klienta, bez dlouhých čekacích lhůt. Klienty – pacienty čeká útulné prostředí  v klidné části Kosmonos přímo u vchodu do historické Lorety.

Kontakty:

Podrobné  informace vám poskytnou: Mgr. Marie Hájková , www.detska-fyzioterapie.cz, 739 369 129
Helena Mazancová, DiS. , www.fyzioterapie-mb.cz, 774 509 859
MUDr. Silvie Šidáková, www.rehatrutnov.cz, 775 247 204

Autor: Petra Kuldová

23.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy.
14

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Václava Vaňka Bezno a Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení