Primářka Léčebny pro dlouhodobě nemocné při Oblastní nemocnici v Mladé Boleslavi Anna Hapáková dala výpověď.

Jak exkluzivně zjistil náš deník, Hapáková odchází do Rumburka. Povede tam oddělení interny a pečovatelských lůžek, jež Lužická nemocnice v Rumburku od 1. července spojila v jediné. Od července tam Hapáková dělá primářku.

Přitom v Mladé Boleslavi ji vyšetřuje policie v souvislosti s podivným úmrtím jednoho z pacientů léčebny. „Nebudu se k tomu vyjadřovat,“ řekla lékařka Anna Hapáková, která hned 1. července v Lužické nemocnici nastoupila.

Lužická nemocnice patří městu. Místostarosta Darek Šváb, jenž je zároveň v představenstvu nemocnice, tvrdil, že o problémech primářky Hapákové v Mladé Boleslavi nevěděl. „Ani to pro mě není důležité, na každého doktora se něco najde. Důležité pro mě a celé představenstvo je to, že doktorka Hapáková má dvě atestace a tři primářské licence,“ řekl Šváb.

Odbornost Hapákové potvrdila i mladoboleslavská nemocnice. „Doktorka Hapáková je odbornice ve svém oboru a ještě než jsme její výpověď přijali, nabídli jsme jí tři jiná místa, i když vedení nemocnice mělo dílčí výhrady ke způsobu manažerského řízení léčebny dlouhodobě nemocných,“ uvedl mluvčí Oblastní nemocnice Mladá Boleslav Václav Řičář. Podle něho nemá výpověď primářky nic společného s nedávnou kauzou kolem obvinění doktora Aleše Zlámala. „Nepochybně v tom ale mohou hrát roli emoce,“ uvedl Řičář.

Aleš Zlámal, který v LDN pracoval, obvinil své bývalé kolegy, že několikrát špatně dávkovali, nebo dokonce vůbec nedávkovali léky pacientům. Přišel i s podezřením, že jeden z pacientů zemřel, protože mu byl podáván draslík ve špatné koncentraci.

Nemocnice i primářka Hapáková to už před časem striktně odmítly. „Žádný pacient u nás nezemřel na předávkování draslíkem. Rozhodně jsou to lživá obvinění od lékaře, který se nám mstí, neboť jsme mu neprodloužili pracovní smlouvu, a který se dříve léčil na psychiatrii,“ bránil nemocnici její ředitel Ladislav Řípa.

Policie vyšetřování případu neuzavřela. „Zatím nemohu k případu poskytnout bližší informace,“ uvedl mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Beneš.