Chaos, zmatek, ucpané ulice v Mladé Boleslavi, nadávky netrpělivých řidičů a dokonce najíždění do závodníků a městských strážníků! Nic z toho, co se dělo při nedávném Závodu míru juniorů, se nesmí opakovat při blížícím se Rally Bohemia. Město se tudíž do posledního detailu připravuje na rychlostní zkoušku, která povede ulicemi města a kvůli které budou v Mladé Boleslavi různé uzavírky.

„Rychlostní zkouška se pojede v sobotu, ale kvůli přípravám akce musejí řidiči počítat s uzavírkou už i ve čtvrtek,“ upozornil vedoucí Odboru dopravy Magistrátu města Mladá Boleslav Josef Macoun.

Na pravé straně Staroměstského náměstí před hotelem Věnec nezaparkují řidiči po celý čtvrtek kvůli stavbě tribuny. Od 18 do 23 hodin je pak naplánovaná úplná uzavírka Staroměstského náměstí, a to hlavně kvůli koncertu skupiny Peha. Průjezd bude umožněn pouze autobusům hromadné dopravy. „Kvůli koncertu bude na náměstí hodně lidí, takže nechceme, aby byla ohrožena jejich bezpečnost průjezdy osobních vozidel,“ vysvětlil uzavírku Macoun.

Sobotní rychlostní zkouška povede ze Staroměstského náměstí ulicemi Pražská brána, Na Vinici, Na Šafranici, Pražská, Štyrsova, Pod Borkem, Nádražní, Bezděčínská a Regnerova. „Tyto ulice proto budou v sobotu v době od 6 do 12 hodin úplně uzavřeny,“ řekl vedoucí dopravního odboru.

Úplné uzavírky se řidiči „dočkají“ i v neděli. U Zákaznického centra bude totiž příjezd na cíl. Žádný jiný dopravní prostředek než ten, který patří k Rally Bohemia, tudíž v době od 13 do 17 hodin neprojede od Slovanky po křižovatku Laurinovy ulice a třídy Václava Klementa. „Dopravu ve směru od Kosmonos budeme odklánět ulicí U Stadionu, Havlíčkovou a Laurinovou,“ řekl Macoun.

„Držitelé rezidentních a abonentních karet, kteří mají zaplacené stání v místech uzavírek, dostali dopis, že budou moci dočasně parkovat na parkovišti na Komenského náměstí u Pivovarské ulice,“ dodal Macoun.

 
Přehled uzavírek

čtvrtek 14. června, 6 – 18 h
částečná uzavírka Staroměstského náměstí v prostoru parkoviště před hotelem Věnec a budovou magistrátu. Průjezd náměstím, s výjimkou tohoto parkoviště, nebude omezen
čtvrtek 14. června, 18 – 23 h
úplná uzavírka Staroměstského náměstí s výjimkou autobusů veřejné hromadné dopravy
sobota 16. června, 6 – 12 h
úplná uzavírka Staroměstského náměstí, Železné ulice v prostoru podél parku naproti restauraci Zlatý kohout, ulic Kateřiny Militké, Pražská brána, Viničná, Na Šafranici, Pražská, Štyrsova, Pod Borkem, Nádražní, Bezděčínská – místní komunikace včetně dotčeného úseku silnice III. třídy č. 2591 (mezi mostem přes Jizeru a Bezděčínskou ulicí)
neděle 17. června, 13 – 17 h
úplná uzavírka třídy V. Klementa od přemostění železniční trati na křižovatku s Laurinovou ulicí