Dvě rychlostní zkoušky jsou připraveny i přímo v ulicích Mladé Boleslavi. Nedělní etapa se na Mladoboleslavsku bude odehrávat kompletně. S konáním závodu jsou tradičně spojeny i četné uzavírky a omezení; jeho uskutečnění tak nebudou moci přehlédnout ani ti, kteří se k nadšencům horujícím pro motoristický sport neřadí. A v pohotovosti nebudou jen pořadatelé, ale i policisté. Ve středu to potvrdila mluvčí mladoboleslavské policie Lucie Nováková, podle jejíchž slov se chystá tradiční dohled nad veřejným pořádkem a plynulostí silničního provozu.

Závodní dění totiž přiláká i řadu návštěvníků, a tak lze na silnicích očekávat hustý provoz. I auta diváků parkující v místech, kde to jindy není zvykem. „Vyzýváme řidiče, aby byli k sobě navzájem ohleduplní, důsledně dodržovali pravidla bezpečnosti silničního provozu, dbali pokynů pořadatelů a respektovali přechodné dopravní značení v místech silničních uzavírek,“ obrátila se ve středu Nováková k veřejnosti.

Zdůraznila obzvlášť, že auta diváků nesmějí parkovat na výjezdech z tratí rychlostních zkoušek, aby neblokovala průjezd sanitních nebo hasičských vozidel. „Zakázáno je rovněž parkovat na dalších místech v bezprostřední blízkosti konání závodů nebo přebíhat dráhu při závodech,“ připomněla mluvčí další klíčová pravidla. Obzvlášť varovně upozornila na elektromobily: pohybují se velmi tiše – a lidi zvyklé na to, že přijíždějící auto slyší, by mohly zaskočit tím, že se objeví neočekávaně. Totožné varování tlumočila i krajská mluvčí policie v Libereckém kraji Ivana Baláková.