„Vážně jsme přemýšleli, jestli to nezrušíme," říká Jaroslava Kuklová o svatbě, která v sobotu 1. července čeká její dceru. „Nakonec jsme od organizátorů dostali povolení k vjezdu, jinak bychom se na magistrát vůbec nedostali. Na oběd do Hoštěnice se pak budeme muset projít, o holích bude muset jít naštěstí jen jedna příbuzná," dodává Kuklová a konstatuje, že nechápe, jak je možné, že na kolizi termínů sobotních svateb (těch se v sobotu na magistrátu odehraje celkem šest!) a rally nikdo neupozornil s předstihem. 

Organizátoři letošní ročník totiž ozvláštnili novou rychlostní zkouškou, která se pojede přímo v historické části města. Závodní speciály budou startovat na Staroměstském náměstí a pak budou uhánět Železnou ulicí, kolem kostela Nanebevzetí Panny Marie a přes parkoviště v Pivovarské ulici zpět do Železné, dál k magistrátu, okolo hlavní pošty na Komenského náměstí a na závěr je Vodkova a Starofarní ulice dovedou zpět na Staré město.

Ke sledování atraktivní podívané budou pro diváky vyhrazeny bezpečné divácké zóny, do kterých budou fanoušky silných aut směrovat pořadatelé. Ti budou také dohlížet na to, aby chodci trať přecházeli jen na určených místech a jen ve chvíli, kdy nebude hrozit střetnutí.

„Co se týče bezpečnostního plánu, bylo plánování městské rychlostní zkoušky standardní. Na druhou stranu očekáváme, že se na ni přijde podívat výrazně více diváků, než závody sleduje někde v lesích, takže musíme řešit detailně každý metr trati," podotýká Tomáš Brzek, který má v rámci letošního 44. ročníku Rally Bohemia na starosti bezpečnost.

Městská rychlostní zkouška učiní v sobotu už ve 12 hodin celé Staré město neprůjezdné. Omezení potrvá do 19 hodin. Rally však už ráno odstartuje etapa Shakedown v Hrdlořezích, která v obci omezí dopravu, a to konkrétně mezi 7. a 14. hodinou. Odpoledne, po městské zkoušce, se závodníci přesunou k Železnému Brodu a do Boleslavi se vrátí opět až v neděli.

O dalších dopravních omezeních, z nichž první začínají již už ve čtvrtek 29. června po 21. hodině, se zájemci mohou seznámit na webu města i na stránkách samotné rally.