Kratší uzavírky si vyžádá už nyní v sobotu doprovodný program Rally Bohemia, a to na Staroměstském náměstí, kde se bude konat nejprve od 8 do 11 hodin Bohemia veterán a poté od 11 do 18 hodin Bohemia RC rally. Úplná uzavírka provozu na Staroměstském náměstí tedy bude platit od 8 do 18 hodin. Kromě toho bude v celém prostoru náměstí i zákaz parkování, a to po celou sobotu a v neděli do 10 hodin. Pro veřejnost bude také uzavřeno parkoviště Pivovarská.

V neděli se na Staroměstském náměstí uskuteční Dětský den Bohemia Rally, proto zde bude opět uzavírka provozu, a to 12 do 18 hodin.

Ilustrační foto
Statisíce korun za archeologický nález: Za náhodné objevy náleží odměna

Kompletní uzavírky ale přijdou až o druhém červencovém víkendu, kdy se centrem města proženou dvě rychlostní zkoušky (RZ). Městská se jede v sobotu 9. července, uzavírka bude platit v době od 7 do 13 hodin v ulicích 9. května, Pivovarská, Pivovarská parkoviště, Železná, náměstí Míru, třída T. G. Masaryka, Dukelská, parkoviště u Domu kultury, Blahoslavova, třída Václava Klementa, Jaselská, Klaudiánova, Českobratrské náměstí a Komenského náměstí. V tento den bude také od půlnoci do 13 hodin platit ve všech těchto ulicích zákaz parkování.

V neděli 10. července je na programu RZ Staroměstská. To bude úplná uzavírka platit 7 do 20 hodin v ulicích Regnerova, Bezděčínská, Vinecká, Pod Borkem, Štyrsova, Pražská, Na Šafranici, Viničná, Ve Skalici, Na Kozině, Pivovarská, Pivovarská parkoviště, 9. května, Starofarní, Vodkova a Bělská. I v tomto případě bude doprovázet uzavírku zákaz parkování ve všech těchto ulicích, a to v době od půlnoci do 17 hodin.

Nová podoba obnoveného křížku u Kosmonos.
FOTO: Křížek před Penny u Kosmonos se dočkal obnovy

Už ve čtvrtek 7. července se uskuteční seznamovací jízdy pro obě obě rychlostní zkoušky. Ty proběhnou sice za provozu, ale opět bude platit zákaz parkování.