Rally Bohemia se letos uskuteční už po jednapadesáté. Zavedený mladoboleslavský závod podpořil Středočeský kraj jako jednu z významných sportovních akcí.

Soutěžní program uskuteční ve dnech 13. a 14. července. V sobotu 13. července by měl proběhnout v dopoledních hodinách shakedown, samotný start soutěže je naplánován na sobotní brzké odpoledne. První etapa se odehraje na Mladoboleslavsku a nebude chybět ani divácky oblíbená speciálka na autodromu v Sosnové. V neděli 14. července posádky absolvují náročné rychlostní zkoušky na Turnovsku.

Start Rally Bohemia 2023 v Mladé Boleslavi. | Video: Michal Bílek

Součástí programu bude i oslava 50 let rally (1974–2024). V plánu je řada doprovodných akcí, které se ponesou v podobném duchu jako v roce 2023. „Určitě nebudou chybět Bohemia Veterán Mladá Boleslav, Bohemia RC Rally Mladá Boleslav, Bohemia E-sport Virtual Rally, Bohemia Eco Energy Regularity,“ avizují organizátoři na webu závodu.

Bohemia Veteran Mladá Boleslav odstartuje o týden dříve, v sobotu 6. července. Podle ředitele soutěže Lukáše Strouhala je připravena zcela nová trať. Pojede se podle klasického šipkového itineráře a na trati budou soutěžící plnit úkoly za něž budou inkasovat trestné body, které rozhodnou o pořadí. Trať zavede posádky i na úseky bývalé Rallye Škoda. Vypsány jsou čtyři kategorie podle roku výroby automobilu.

Mimořádná akce, hodnotí kraj

Rally Bohemia na konci března podpořil Středočeský kraj. Zastupitelstvo odsouhlasilo rozdělení dotací ze Středočeského Fondu podpory cestovního ruchu pro významné sportovní akce přispívající k rozvoji cestovního ruchu v regionu v celkové výši 3,7 milionu korun. Mezi podpořenými devíti akcemi jsou kromě mladoboleslavského závodu také třeba Dostihy v Lysé nad Labem či cyklistický závod pro veřejnost L’Etape Czech Republic by Tour de France 2024.

„Jde zejména o mimořádné sportovní události, či významné mezinárodní akce, které mají potenciál zvýšit a podpořit cestovní ruch v dané oblasti,“ vysvětlil radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda.