Vzhledem k tomu, že se automobilová soutěž Rally Bohemia koná na místních komunikacích města, včetně organizace doprovodných programů na Staroměstském náměstí, na třídě Václava Klementa a v ulici Dukelská, dochází k řadě uzavírek. Ty ještě více zkomplikují letošní dopravní situaci, kterou obyvatelé v rámci bezpočtu oprav zažívají. „Během rally budeme posilovat dohled nad dopravou ve městě a samozřejmě budeme připraveni reagovat na případné problémy,“ řekla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Již 45. ročník Rally Bohemia se koná ve dnech 29. června až 1. července a na své si při ní přijdou díky snaze pořadatele o co největší počet kilometrů najetých na okruzích nebo ve městě i diváci v Mladé Boleslavi. Již v pátek 29. června je čeká na severovýchodní tangentě zajímavá ukázka akcelerace historických závodních vozů proti elektromobilům. Soutěžní část začíná v sobotu 30. června, kdy obyvatele města bude nejvíc zajímat dopolední rychlostní zkouška kolem Bondy centra a v neděli 1. července rychlostní zkouška Staroměstská. „Žadatelé o povolení uzavírek jsou také povinni vhodným způsobem informovat obyvatele bydlící na trase rychlostních zkoušek o uzavírkách provozu a omezení možného příjezdu k jejich nemovitostem,“ je uvedeno v rozhodnutí magistrátu města ohledně povolení uzavírek.

Startovní pole letošního ročníku je rozděleno do čtyř částí. Tu první a nejpočetnější tvoří 75členný peloton posádek přihlášených do mistrovství České republiky. K favoritům zde budou patřit jezdci továrního týmu Škoda Kopecký, Veiby a Nordgreen, stejně tak Rakušan Baumschlager, Štajf, Maďar Kiss či domácí Mareš – všichni na vozech Škoda Fabia R5. S Fiestami R5 hodlají nadvládě škodovek vzdorovat Pech, Černý nebo Polák Szeja.

Druhé nejpočetnější pole představuje ekipa historických vozidel čítající 29 posádek, dále následují legendy s 15 stroji a také vozidla na alternativní pohon, tedy na elektřinu, stlačený zemní plyn nebo hybridy, využívající kombinaci pohonů. V této kategorii se na start postaví 13 speciálů.

Přehled uzavírek:
RZ Prolog
29. června od 19.30 do 21.30 hodin
- Úplná uzavírka provozu na třídě Ludvíka Kalmy a Volkharda Köhlera od třídy Václava Klementa k parkovišti u 6. brány Škoda Auto
- Úplná uzavírka provozu na třídě Václava Klementa od ulice Laurinova po ulici Čechova.

RZ Bondy
28.června od 20 do 21.30 hodin (seznamovací jízdy)
- Úplná uzavírka provozu na třídě Václava Klementa od ulici Laurinova po ulici Máchova.
- Úplná uzavírka provozu na třídě Ludvíka Kalmy a Volkharda Köhlera od třídy Václav Klementa k parkovišti u 6. brány. Autobusy budou mít povolen vjezd i výjezd.
- Zákaz zastavení v ulici Majora Frymla a Galetova
30. června od 7 do 12 hodin (rychlostní zkouška)
- Úplná uzavírka provozu na třídě Václava Klementa od ulice Laurinova po ulici Máchova.
- Úplná uzavírka provozu na třídě Ludvíka Kalmy a Volkharda Köhlera od třídy Václava Klementa k parkovišti u 6. brány, včetně autobusového nádraží.
- Zákaz zastavení v celém prostoru rychlostní zkoušky od 07 do 12 hodin (odtah vozidel)

RZ Staroměstská
28. června od 21 hodin do 23 hodin (seznamovací jízdy)
- Zákaz zastavení v celém prostoru rychlostní zkoušky – v ulicích Regnerova, Bezděčínská, Vinecká, Pod Borkem, Štyrsova, Pražská, Na Šafranici, Viničná, Ve Skalici, Na Kozině, Pivovarská, 9. května, Komenského náměstí
1. července od 8.30 do 18.30 hodin (rychlostní zkouška)
- Úplná uzavírka provozu na trase rychlostní zkoušky v ulicích Regnerova, Bezděčínská, Vinecká, silnice III/2591, Pod Borkem, Štyrsova, Pražská, Na Šafranici, Viničná, Ve Skalici, Na Kozině, Pivovarská + parkoviště, 9. května, Komenského náměstí, Na Karmeli, Vodkova a Bělská v Mladé Boleslavi.
- Zákaz zastavení v celém prostoru rychlostní zkoušky od 1 do 18.30 hodin

Dům kultury v Dukelské ulici
- Od 28.června do 1. července uzavřeno parkoviště u Domu kultury od 8 hodin do 14 hodin, zákaz zastavení v ulici Dukelská a Šmilovského.

Staroměstské náměstí
-1. července - úplná uzavírka provozu na místní komunikaci na Staroměstském náměstí od 11 do 19 hodin.
-Zákaz zastavení v celém vymezeném prostoru od 1 do 19 hodin