Zvýšený průjezd automobilů a nákladních kamionů trápí většinu měst a obcí na Mladoboleslavsku. Doprava dělá vrásky na čele i vedení Benátek nad Jizerou a také občanům. Benátky jsou protínány průtahy silnic druhé třídy, které jsou svou trasou výhodné pro řidiče nákladních automobilů.

„Kromě toho, že budeme podporovat snahu o vytvoření zákonů omezujících průjezd kamionů obcemi, chceme instalovat další radary, které by kromě rychlosti zaznamenávaly také četnost projíždějících vozidel,“ uvedl pro Boleslavský deník Jaroslav Král, starosta Benátek nad Jizerou.

Benátky nejsou jediným městem, kde je radarů zapotřebí. Obdobná situace je i v Bakově nad Jizerou. Tam chce vedení města v tomto roce zakoupit jeden informační radar.

„Přednostně jej chceme umístit v Chudoplesích. Chceme ale nakoupit více držáků, abychom jej mohli přemisťovat,“ informovala starostka Bakova nad Jizerou Jana Štěpánová.

V tomto případě půjde o radar, který zaznamenává rychlost i typ aut – OA a NA. Podle výsledků pak město přistoupí k dalším opatřením – snížení rychlosti třeba pomocí semaforů.

Řidiči se s radary mohou setkat na mnoha místech Mladoboleslavska. Například v Dobrovici mají ukazatele rychlosti radar zpracovává i různá data. Další místa s radary jsou například ve Vlkavě, Bělé pod Bezdězem, Krnsku, Bezně, Bosni a také v Mladé Boleslavi.