Co Vás osobně přivedlo na nápad stát se včelařem?
Jsem původně zootechnik, takže k přírodě mám pochopitelně blízko. Ještě na Vysoké škole zemědělské jsem ale ze včel nijak nadšený nebyl. Když mi nabídli, abych se šel podívat do výzkumného ústavu na prosklený včelí úl, odmítl jsem. Nezajímalo mě to. Uplynulo pět let a při pobytu na zahradě jsem si všiml, že je včel nějak málo. Zjistil jsem, že včelař, který se jim u nás věnoval, zemřel a včely přišly pryč. Začal jsem uvažovat, že bych to zkusil. Protože se moje matka znala s panem Dvorským, dlouholetým včelařem, který se tomuto koníčku věnuje od dvanácti let, rozhodl jsem se pořídit jedno včelstvo.

S takovým počtem se ale nedoporučuje začínat, že?
No právě. Také mi řekl, že to je pitomost. Začínal jsem tedy se třemi včelstvy a pak už to šlo samo. Čtyři, pět, deset.

Kolik času včelám věnujete?
Ideálně co nejvíc. Jsou dny, kdy je péče potřeba víc, a pak také dny, kdy není potřeba vůbec. V průměru chodím ke včelám jednou týdně.  To není jako s králíky, o které se musíte postarat každý den.

Vadí vám žihadla?
Už ne. Bolí to asi jako, když mě píchne komár. Když jsem s tím ale začínal, měl jsem po štípnutí do prstu červenou čáru až k rameni. Alergická reakce se dostavovala. Zrovna dneska jsem dostal už čtyři. Hlavní je, dostat žihadlo setřením z rány hned pryč.

Co říkáte na kvalitu medu v obchodech?
Popravdě? Doporučuji každému, aby si našel svého včelaře. Většinou jsou to směsné medy. Protože třeba v Číně, odkud se k nám dováží hodně medu, jsou povolená antibiotika, míchá se tady český med s tím dovezeným, čímž se antibiotika stanou nedetekovatelnými. Navíc se stává, aby výrobci zabránili krystalizaci medu, která je zcela přirozená, že med zahřívají nad 50 stupňů, čímž v něm zničí veškeré enzymy.

Jak se pozná správný včelař?
Předně je potřeba rozlišit normálního včelaře od včelaře-zloděje. Zloděj včelám sebere veškerý med, který vytvoří. Potom musí na podzim dokrmovat, což je zbytečné. Rozumný včelař si vezme tu a tam a jeho včely se mohou živit medem, díky kterému jsou zdravé.

Jaká bude letos produkce medu? Narážím na počasí.
Špatná. Tady u nás v povodí Jizery letos nevykvetlo snad nic kromě akátů a trochy řepky. Zima byla dlouhá, takže byly častější úhyny včelstev. V této souvislosti se cena medu jistě zvýší z nějakých 120 na 160 korun. Pokud tedy někdo vyšší poptávku nedorovná dovozem obrovského množství třeba z Argentiny.