První auta po téměř pěti měsících tudy budou moci projet v sobotu v pravé poledne. S povděkem to kvitují i místní podnikatelé, které uzavírka připravila o vyšší tržby.

Opravovaný úsek Ptácké mezi Koněvovou a Nádražní ulicí bude ovšem zatím v režimu předčasného užívání, což znamená, jak již Deník dříve informoval, že se tu bude jezdit maximálně třicítkou, a vjezd sem bude povolen pouze  vozidlům do hmotnosti 3,5 tuny.

Na nákladní automobily bychom tu tedy narazot neměli, výjimkou budou vozy dopravní obsluhy a městské autobusy.

Přesto tu bude na místě opatrnost, protože v okolí se stále buduje – nejde jen o Ptáckou, ale stále probíhá i čilý stavební ruch v přilehlém areálu bývalého lihovaru, kde automobilka Škoda staví nové vývojové centrum.

„Motoristé také musí počítat s tím, že zatímco větší část opravovaného úseku Ptácké má již slušný povrch, zbývající menší část ke Koněvově ulici má jen provizorní povrch," upřesnila mluvčí magistrátu Hana Jandová-Koišová.

„Termín předčasného užívání platí od 1. 12. 2012 do 30. 6. 2013. Do té doby je nutné dokončit kompletně celou revitalizaci ulice včetně finálního povrchu komunikace," uvedla dále.

„Jsem rád, že se podaří uvést Ptáckou opět do provozu, i když je to v předčasném režimu," dodal náměstek primátora Adolf Beznoska.