V Mladé Boleslavi začala příprava plochy pro stavbu parkovacího domu na Komenského náměstí. Nový betonový parkovací dům vyroste poblíž záchodků ve spodní části náměstí, kde se dnes nachází parkoviště pro několik desítek aut.

Celé parkoviště proto bylo v úterý zcela uzavřeno. To řadu řidičů pěkně rozčílilo. „Oni si klidně zavřou celé parkoviště ve všední den, když o víkendu je tu prázdno,“ zlobil se například sedmadvacetiletý Jaroslav Bílek z Mladé Boleslavi.

Naštvaní řidiči: Proč zavřeli parkoviště ve všední den?

Pracovníci firmy, která kácení stromů a dřevin na parkovišti na Komenského náměstí v úterý prováděla, ale tvrdí, že uzavření parkoviště bylo předem avizováno. „Původně mělo být zavřeno v neděli, ale předem byla oznámena změna na úterý. Horší je, že řidiči velkou zákazovou značku nerespektují a klidně zde parkují. Řidiči tak byli vědomě v ohrožení zdraví i života. Zajímalo by mne, kde teď je městská policie, která nechala tak závažný přestupek tolika řidičů bez povšimnutí,“ sdělil jeden z pracovníků.

Firma navíc začala s kácením v době, kdy už se kácet nesmí, kdy kvetou stromy a hnízdí ptáci. „Město na kácení sice udělilo výjimku, ale přesto to není dobře. Viděl jsem tu dvě ptačí hnízda, některé keře a stromy začínají kvést, tohle se nedělá. Město mělo kácení zadat už v zimě,“ kritizoval takovou zakázku jeden z pracovníků, kteří kácení prováděli.

Paradoxně, právě současné vedení radnice před několika lety ostře kritizovalo kácení stromů v době, kdy je to kvůli vegetaci, nepřípustné.

Vlastní i staví "parkovací" firma Activ

Město pozemky na Komenského náměstí prodalo společnosti Activ, která byla vybrána ve výběrovém řízení, za 14 milionů korun. Rada města již v prosinci projednala a schválila nový návrh vnější podoby parkovacího domu, v němž vznikne kolem 300 parkovacích míst, komerční prostory a několik bytů.

„Podle již schválené smlouvy s městem musí firma objekt postavit a zkolaudovat do 1. dubna 2010, jinak jí hrozí šestimilionová pokuta,“ řekl tehdy primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati.