„Kolem tři čtvrtě na jedenáct večer nás telefonicky informoval jeden z občanů města, že v psím výběhu v Sirotkově ulici spí nějaký bezdomovec, kterého by se mohl pes leknout a nepředloženě reagovat. Strážníci na místě nalezli značně podnapilého Poláka, kterého z místa vyprovodili a k noclehu mu doporučili azylové středisko Naděje,“ popsal ujeden z příběhů ředitel mladoboleslavské městské policie Tomáš Kypta.

Další dva si klidně ustlali v cizí garáži v Blahoslavově ulici. Jaké asi bylo překvapení majitelky, která je tam ráno nalezla? Policisté je následně odkázali do střediska Naděje, které se na pomoc lidem bez domova specializuje.

Ušetřeny ale nebyly ani děti „Spící opilec si dokonce za bílého dne ustlal přímo u branky do areálu DDM za Májem, čímž navíc zablokoval přístup do objektu,“ popsala mluvčí magistrátu Šárka Charousková. Šlo o muže polské státní příslušnosti, kterého policisté nemohli z místa jen tak vykázat, museli ho totiž nejdříve probudit.

Kvůli excesům cizinců přijedou do Boleslavi zahraniční policisté, aby dohlédli na pořádek. Nejde o úplnou novinku. Tato spolupráce se městu osvědčila už loni. Do Mladé Boleslavi přijede dvoučlenná hlídka policistů ze Slovenska a Polska a působit zde bude od začátku května. Jedná se o policisty, kteří se osvědčili již loni na podzim. 

V současné době je v Mladé Boleslavi nejvíce zahraničních pracovníků ze Slovenska. Těch, kteří páchají trestnou činnost a přestupky, zejména pak pod vlivem alkoholu, je ale nejvíce z Polska. Právě proto budou ve městě působit také právě polští policisté.