V psích hotelech dostávají mazlíčci tu nejlepší péči. Nabídka se liší dle provozovatelů, ale většina podmínek zůstává stejná. Hlídání se odehrává v domácím prostředí. Malá plemena jsou často ubytována uvnitř domů, pro ta větší jsou připraveny venkovní prostory.

Individuální hlídání - venčení | Video: Eliška Stodolová

Samozřejmostí bývají pravidelné procházky, nebo alespoň velká zahrada na proběhnutí. Vše probíhá pod dohledem zkušených odborníků, kteří mají v oboru několikaletou praxi, tudíž dokážou rozeznat většinu problémů ještě dřív, než k nim dojde.

Provozovatelé hotelů vsází na pestrou a kvalitní stravu, ale pokud je zvíře zvyklé na určitou značku, stačí s sebou granule přivést a pes dostane to, co jí běžně doma. Problémy nečiní ani medikace, která je zvířatům podávána dle domluvy.

K přijetí bývá podmínkou předložení očkovacího průkazu s platným očkováním. Majitel psa musí dbát o dobrý zdravotní stav mazlíčka, aby nedošlo k šíření nečekaných hostů, jako jsou například blechy. „Psi by na tom měli být tak, aby to zvládli. Hotel bych nedoporučovala pro hodně staré psy nebo ty po mrtvici, kteří mají zdravotní problémy,“ sdělila Martina Helclová, provozovatelka psího hotelu v Dolní Krupé.

Jedna noc v hotelu vyjde majitele na částku od 360 korun. V nabídce je jak krátkodobé ubytování od jednoho dne, tak dlouhodobé, což se využívá v případě čerpání dovolené.

Kapacita hotelů se liší. Iveta Fulínová z otradovického hotelu Psí prázdniny může ubytovat tři nebo čtyři psy najednou. „Je to z důvodu, abych se jim mohla individuálně věnovat, každý pejsek má jinou povahu, navíc mám své pejsky, kteří mi pomáhají hlídat,“ odůvodňuje. Tento hotel je vhodný pouze pro malá plemena do 8 kilogramů.

Hotely během letních prázdnin praskají ve švech. Nejvytíženějším termínem bývají červencové svátky, kdy je kapacita plně naplněna. Část zájemců shání ubytování až na poslední chvíli, poté ale není v možnostech provozovatelů takové poptávce vyhovět. „Někteří volají s velkým předstihem, někteří týden předem, ale najdou se i tací, co zavolají, že akutně od zítra potřebují hlídání,“ uvedla Iveta Fulínová. Ideálně by se zájemci měli objednávat alespoň měsíc předem.

Martina Helclová z psího hotelu v Dolní Krupé může poskytnout ubytování až pro 20 psů od čivav po dogy. Přes 36 let se věnuje výcviku a chovu německých a belgických ovčáků. Červencové termíny měla obsazeny již v dubnu. „Když mi teď volají, že chtějí hlídání na začátek července, tak zájemcům pomáhám hledat jinou alternativu,“ uvedla.

Psí hotely v okrese Mladá Boleslav

Jitka a Nikol Velemanovy - Havlíčkova 887, Mladá Boleslav -  cena od 300 korun za den

Martina Helclová - Dolní Krupá 113, Mnichovo Hradiště - cena od 360 korun za den

Iveta Fulínová, Psí prázdniny - Otradovice 60, Skorkov - cena od 700 korun za den