12. října 1995

Kosmonoský Šmak byl pronajat soukromé firmě Karla Štěpánka a ponořil se do rekonstrukce. „Vznikne zde obchodně-společenské centrum, učňovské středisko pro obor řezník uzenář, restaurace formanka, na víceúčelové zařízení bude přeměněn kinosál, takže z něj zmizí klasické šikmé hlediště," říkal tehdy starosta Petr Šíl. Filmové plátno měla nahradit obří televizní obrazovka a promítání z promítačky moderní videokazety.

13. října 1955

Do Bělé pod Bezdězem a Bakova nad Jizerou zavítal předseda republikánů Miroslav Sládek. Jeho projev, ve kterém podrobil zdrcující kritice všechny vládnoucí strany, opozici, ministry, prezidenta i televizi a rozhlas, vyslechlo několik stovek lidí. Prý ale nepřinesl nic nového, pouze zopakoval, že předpokládá, že v parlamentních volbách 1996 zvítězí.

Sbírat předvolební body přijel jen o pár dní později, 16. října, také tehdy šestadvacetiletý poslanec za ČSSD Stanislav Gross. Ten navštívil Mladou Boleslav, Bělou a Nepřevázku.

16. října 1995

Mladoboleslavští zastupitelé opět jednali o tom, zda by město nemělo vstoupit do společnosti Eco Gaia, která už několik let usilovala na Mladoboleslavsku spalovnu odpadu. Půvabná souvislost. Stačilo dvacet let a otázka budoucnosti odpadového hospodářství v regionu je opět na stole. Tedy spíše pod stolem. Projekt Centra průmyslového zpracování komunálního odpadu zkrachoval. Herečka Jiřina Bohdalová přijala pozvání boleslavského Kruhu přátel divadla a přijela vyprávět o svých hereckých začátcích, kolezích i aktuálně připravovaném filmu Karla Kachyni Sestry (ten šel nakonec do distribuce pod názvem Fany). Divadlo bylo vyprodané do posledního místa.

Fotografa Deníku Petra Svoradu stálo přemlouvání herečky, aby se nechala vyfotografovat, značné úsilí. Ani v tomto ohledu nedošlo podle zkušeností současných redaktorů ke změně.

17. října 1995

Společnost Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav hospodařila v předcházejícím roce se ziskem 27 milionů korun. A to i přes to, že spotřeba vody na hlavu opět klesala. Dividendy se ovšem nevyplácely.

Valná hromada rozhodla, že budou investovány do zajištění prioritních vodohospodářských akcí. Představenstvo společnosti, jehož předsedou byl již v roce 1995 Jan Sedláček, opustil na vlastní žádost místopředseda Karel Herčík, jenž uvolnil místo novému starostovi Mladé Boleslavi Svatopluku Kvaizarovi.

Znásilnění a sexuální vydírání. Během jediného večera došlo v ulicích Mladé Boleslavi ke dvěma sexuálně motivovaným útokům. Patnáctiletou dívku odtáhl neznámý pachatel do parku za restaurací Start, kde ji znásilnil, a následně jí vyhrožoval smrtí, pokud věc nahlásí. Tou dobou nutil k nemravnostem pod pohrůžkou násilí devatenáctiletou dívku jiný pachatel na Jičínské ulici. „Když dospěl k vlastnímu vyvrcholení, sexuální vyděrač utekl," psaly noviny.

18. října 1995

Dva muži v šachu, které v Městském divadle Mladá Boleslav režíroval sám autor Miroslav Horníček, slavili úspěch a tehdejší recenzent Jiří Senohrábek nešetřil chválou. Na scéně se vedle Horníčka, jenž se zhostil role Poutníka a kterého alternoval Lubomír Lipský, postavil Karel Vlček a Miroslav Babuský a jejich herecké protějšky Eva Reiterová a Karolina Frydecká.