Prvoligové basketbalistky Slovanky dostaly minulý týden k zahájení nové sezony krásný dárek. Svou vlastní hymnu s názvem Velký holky z Bolky. Skladbu pro ně složil a otextoval zpěvák a moderátor Filip Šubr. Hymna vznikla za necelých čtrnáct dní a byla nahrána za dva dny. „Jak ten nápad vznikl? Holky si o písničku vlastně řekly samy na loňském plese rádií Jizera a Kiss Delta. Když mě obklopilo tolik krásných téměř dvoumetrových děvčat, nemohl jsem říci ne,“ směje se Filip Šubr.

Už tehdy ho prý zcela spontánně napadl název hymny, ale do slov k činům bylo ještě daleko. „Byl jsem hodně pracovně vytížený, ale měl jsem pořád pocit, že to děvčatům ze Slovanky dlužím. Sleduju jak hrají, jsou fakt dobré, a když jsem se asi před měsícem dočetl, že začne sezona, bylo jasné, že se do toho musím pustit,“ vysvětluje Šubr.

Námět byl jasně daný, a melodie už mu zněla v hlavě. „Jen jsem pořád přemýšlel, jak to zkomponovat tak, aby to ten tým vyburcovalo, nabudilo. Nakonec mi přišlo jako dobrý nápad dát do závěru pár akordů z Beethovenovy Ódy na radost. Chtěl jsem, aby tam bylo cítit to vítězství, tak jsem holt vykradl klasika,“ přiznává autor.

Málokdo ví, že zpěvák má k basketbalu přímo osobní vztah, protože za svých školních let, patřil mezi nejlepší basketbalové střelce. „To je fakt, už na základce jsem byl o hlavu vyšší než vrstevníci, tak mi stačilo stoupnout si pod koš, aniž bych uměl jediný basketbalový krok,“ dodává.


Poslechněte si ukázku!

Velký holky z Bolky

Sbor: SLOVANKA!
Bojovat, chtít a hrát
Cokoliv je ne vzdát
Vždycky až do konce sil se rvát…
Naše holky z Bolky tuhle sílu maj!
Jen sláva vítězů
bez ztrát a nálezů
odvažte Slovanku z řetězů!
A velký holky z Bolky vám co pro to daj!

Tribuna bouří, to je v Bolce základ
A soupeř rázem je na kolenou
A pak že bílý holky neuměj skákat!
V rytmu dvojtaktu za sebou
Žlutá je barva naše!
Jsme tým s myšlenkou jedinou
Tak skromně a plaše… pod košem mění se v lavinu!

Bojovat, chtít a hrát
Cokoliv je ne vzdát
Vždycky až do konce sil se rvát…
Naše holky z Bolky tuhle sílu maj!
Jen sláva vítězů
bez ztrát a nálezů
odvažte Slovanku z řetězů!
A velký holky z Bolky vám co pro to daj!