Kultura města Mladá Boleslav připravuje na první duben akci Bláznivý den pro děti, která je nejen zábavným programem, ale koncipuje ji i jako pokus o zápis do knihy rekordů a především - jako určitou charitativní pomoc pro zahraniční děti, které nemají tak pohodový život, jako ostatní děti.

„V pátek 1.dubna na Staroměstském náměstí vystoupí Michal Nesvadba a DJ Zdeněk Vranovský a součástí akce je charitativní sběr pastelek, tužek, propisek, gum a ořezávátek, které poputují přes organizaci Artists 4 children dětem do Bosny a Palestiny. K tomu, abychom uspěli a Mladá Boleslav překonala ostatní města ve sběru tužek, potřebujeme podporu od vás všech,“ vzkázal ředitel DK Pavel Filip.

Od pondělí do 31. března, jsou vybírány tyto školní potřeby na vrátnici Domu kultury, nebo je lze odevzdat v den akce přímo na Staroměstském náměstí, od 9.30 do 11.00 hodin. „Pro snadnější kontrolu žádáme o roztřídění školních potřeb dle druhu a udání přesného počtu,“ říká Pavel Filip, který očekává i větší zájem celostátních médií o tuto akci.