Vodohospodáři a na řadě míst i městská policie kontrolují stavy toků v okrese.

Přívalové deště, které zasáhly i Mladoboleslavsko, vyřadily z provozu vlakovou dopravu ve směru z Mladé Boleslavi na Turnov.

Na trati Praha – Turnov je mezi hlavním nádražím v Mladé Boleslavi a stanicí Mladá Boleslav – Debř už druhý den doprava přerušena.

Prudký liják v tomto úseku totiž podemlel trať, což ovšem právě v této lokalitě není nic výjimečného, jak nám ve středu potvrdili místní lidé z okolních domů. „Jsme tu na velkou vodu zvyklí, jen aby to už nestoupalo," shodují se.

Veškeré dálkové vlaky a také většinu regionálních spojů nahradily v úseku Mladá Boleslav – Bakov nad Jizerou autobusy, podle mluvčí Českých drah Radky Pistoriusové by měl být provoz obnoven až v pátek.

„Ve středu se na místě uskutečnil geologický průzkum, poté se určí způsob opravy. Vše se ale bude řídit podle aktuálního vývoje situace," potvrdila mluvčí Českých drah.

Včera odpoledne navíc liják způsobil mezi Mladou Boleslavi a Chotětovem sesuv půdy do kolejiště, takže ani tady vlaky nejezdí a lidé využívají náhradní autobusovou dopravu.