Všimnout si toho jistě mohli řidiči, kteří v tomto týdnu projížděli například ulicí Jana Palacha v Mladé Boleslavi. Tam je takových míst, kde se právě opravuje, hned několik.

Boleslavskému deníku to řekl vedoucí technického oddělení ze Správy komunikací Mladá Boleslav Lukáš Bayer. „V ulici Jana Palacha od křižovatky ulic Havlíčkova po ulici Na Radouči se opravovaly tři vpustě,“ uvedl Bayer.

Kanalizační vpustě tak po opravě budou maximálně tři centimetry pod úrovní vozovky. Zároveň s vozovkou nebudou. Důvod je podle Bayera jednoduchý. „Vždy musí být pár centimetrů pod úrovní vozovky, aby se tam voda splavovala,“ uvedl důvod vedoucí technického oddělení.

Další místa, která opravou projdou, jsou v Husově a Šmilovského ulici. Právě v první zmiňované ulici měli včera dělníci plné ruce práce. Dochází k výměně celé vpustě. Patří totiž k těm, které jsou ještě vybudovány z cihel. To je velký problém. Staré cihly totiž padají dovnitř, a tam následně ucpávají potrubí, čímž páchají další škody. „Mění se to jako celek,“ uvedl Lukáš Bayer.

Kolik takových kanalizačních vpustí je po městě potřeba opravit, se těžko odhaduje. Každý rok se vytipuje několik míst, která je nutno opravit. Pokud se ale stane, že se během roku propadne kanál na jíném místě, okamžitě se zjedná náprava.