Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Projekt má zlepšit schopnosti zaměstnanců a zvýšit platy

Mladá Boleslav - Prohloubit znalosti zaměstnancům, zlepšit jejich pozici ve firmě i na trhu práce. A k tomu ještě vyšší plat. To si klade za cíl nový projekt ministerstva práce a sociálních věcí, s nímž nyní úřady práce oslovují zaměstnavatele.

9.4.2015
SDÍLEJ:

Úřad práceFoto: Deník:Ilustrační foto

„Podpora vzdělávání zaměstnanců ve firmách bude probíhat do konce září letošního roku. V současné době oslovujeme jejich vedení nejen prostřednictvím datových schránek, ale také emaily," řekl Pavel Krpálek, ředitel Kontaktního pracoviště Úřadu práce ČR v Mladé Boleslavi.

Projekt umožní zaměstnavatelům i osobám samostatně výdělečně činným získat (při splnění daných kritérií) příspěvky na vzdělávání nebo rekvalifikaci zaměstnanců.

Jak dále uvedl, do projektu mohou vstoupit ti podnikatelé, kteří v meziročním srovnání nezaznamenali vyšší pokles tržeb než patnáct procent.

„K 20. únoru komise přijala pětasedmdesát žádostí. Podpora tak směřuje k devíti firmám, kterým na úhradu nákladů pošleme přibližně 8,4 milionu. Firmy za ně zlepší kvalifikaci celkem 431 lidem," dodal s tím, že pokud se podnikatelé či firmy chtějí připojit se žádostmi, nebo se chtějí jen poradit, lze se obrátit na Danu Lejdarovou, specializovanou projektovou pracovnici Kontaktního pracoviště Mladá Boleslav. Do její kompetence tento projekt spadá.

Jak probíhá kurz?

Kde a jak se kurz uskuteční záleží na konkrétních možnostech firmy, ale i na následně sepsané smlouvě s úřadem práce.

Do projektu se zapojil například jeden z dodavatelů společnosti Škoda Auto, závod Faurecia. V něm vyrábí sedadla, součásti automobilových interiérů či výfukové systémy.

„Dosud se do vzdělávání přihlásilo čtyřicet zaměstnanců. Ohlas od nich je pozitivní, mají zájem zvyšovat si kvalifikaci," zhodnotila Kateřina Roudnická ze společnosti Faurecia s tím, že školení vedou odborní lektoři.

V jejich případě vzdělávání zaměřili na technické záležitosti, zejména na prohloubení znalostí v oblasti hydrauliky, obsluhy, údržby a programování vstřikovacích strojů.

Přestože je ve Středočeském kraji nezaměstnanost dlouhodobě spíš nízká, stále převažuje nedostatek kvalifikovaných pracovníků v technických oborech. Vzdělávání proto zaměřili na pozice nasazovač, seřizovač a dělník údržby.

Projekt ještě běží

Protože projekt stále ještě neskončil, je podle Kateřiny Roudnické ještě brzy na závěry a hodnocení. „Zaměstnanci získané znalosti využijí v každodenní práci a díky absolvovaným školením se zvýší i jejich kvalifikace na trhu práce," dodala. Věří, že se jejich snaha projeví i při revizi mzdy, kterou připravují v příštích měsících.

Podobné zkušenosti mají i v Družstevních závodech Dražice, kde vyrábí ohřívače vody a bojlery. Zde se školení zúčastnilo sedmdesát devět zaměstnanců. „Po absolvování zkoušek jsme získali svářeče, údržbáře, mistra výroby, dále svářeče, který má certifikát s mezinárodní platností a také svářečského operátora," vyjmenovala Miluše Kellerová z DZ Dražice s tím, že projekt měl zajistit dostatek odborných pracovníků pro svařování nových produktů.

Koho do vzdělávání vybrat pomohl firmě audit. Ten zmapoval požadavky pracovních pozic a odborné způsobilosti zaměstnanců.

Autor: Lucie Růžková

Místo události:
9.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
David Rath.
22

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

V rámci svého podzimního turné se hudební skupina Harlej po dvou letech opět vrátila do pražské Lucerny.
53

OBRAZEM: Harlej po dvou letech vyprodal Lucernu

AKTUALIZOVÁNO

V době počasí babího léta řidiče zaskočily podzimní mlhy

Střední Čechy – Totální kolaps na příjezdu do metropole od Mladé Boleslavi, velké komplikace i na cestě od Nového Strašecí. To ve středeční ranní dopravní špičce zažívali řidiči mířící do Prahy od východu od západu. Na vině byly hromadné nehody na dálnicích spojené s citelným zdržením, v jejichž důsledku se jak na Praze-východ, tak na Praze-západ rychle ucpaly i další silnice, jež se motoristé snažili využívat jako objízdné trasy.

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Boleslavsko - Každý týden vám představíme čerstvé prvňáčky ze základních škol na Boleslavsku.

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

Mladá Boleslav – Česká republika patří mezi více než šest desítek zemí světa, které se přihlásily k osvětovému programu Mléko do škol. V souvislosti s projektem platným pro tento rok, uspořádala v úterý soukromá střední škola Maja v rámci této akce svůj projektový den. Do programu se zapojili všichni studenti bez rozdílu.

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení