Cítit se bezpečně je základní lidská potřeba; a možností, jak toho docílit, se nabízí hned několik. Například zaměřit se na bezpečnost v dopravě vzdělávacími a osvětovými programy pro veřejnost i školáky. Důležité je také podpořit projekty, které mohou zvýšit bezpečnost chodců a přispět ke zklidnění dopravy.

Hovoří se také o možnosti podpory bezpečnosti na ulicích, tedy o snižování kriminality a řešení sociálních problémů – například prevence drog či vandalismu. Již probíhá materiální podpora policie, jako poskytnutí automobilů, bezpečnostní výbavy či rozšiřování kamerového systému.

Právě kamerový systém je pro město priorita, uvedl Robin Povšík, náměstek primátora pro spolupráci se ŠKODA AUTO. Podle jeho slov město od společnosti ŠKODA AUTO již získalo peníze na obměnu nevyhovujícího kamerového systému, který je potřeba vylepšit a rozšířit o další oblasti. „Systém neodpovídá současným trendům. Jednoznačně potřebujeme posílit pokrytí lokalit, jako jsou například parky v Mladé Boleslavi,“ vysvětlil.

S kamerovým systémem se pojí také další výdaje, třeba nové monitory a další vybavení. „Optická vlákna nejsou všude dostatečná, na některých místech bude potřeba dokončit optickou kabeláž, a to je poměrně nákladná záležitost,“ podotkl Robin Povšík.

Zájem o oblast bezpečnosti dokazuje i potřeba posílit přítomnost lidí, kteří dohlíží na bezpečnost ve městě. „Jsem zastánce toho, že je třeba výrazně posílit přítomnost buď strážníků, nebo lidí z bezpečnostních agentur coby asistentů prevence v ulicích. Máme některá krizová místa, jako Havelský park, park na Výstavišti, nebo nový park v severním městě. Tam není nutná trvalá hlídka městské policie, ale podobně jako v Bondy centru, můžou pomoci lidé z bezpečnostní agentury,“ uvedl náměstek primátora Robin Povšík.

Pokud máte i vy nápad, jak byste zlepšili bezpečnostní situaci v Mladé Boleslavi a blízkém okolí, můžete se o něj podělit na webu www.noveboleslavsko.cz.