V roce 2009 zveřejnilo město záměr prodeje fary a přilehlých pozemků. Ani po čtyřech letech se však neobjevil vážný zájemce. Proč tomu tak je?

„Dosud stále trvala původní podmínka vybudovat na faře zařízení pro seniory a přitom zachovat centrální budovu fary. Pravděpodobně je to důvod, proč se ještě nepodařilo najít schopného investora," uvádí starostka Jana Bímová.

Architektonicky totiž klasická dvoupodlažní fara se svými vysokými stropy záměru příliš nevyhovuje.

V minulosti se už sice zájemce objevil, ale od smlouvy nakonec odstoupil.

Město se však zatím původní myšlenky faru zachovat nevzdává. Budova podle starostky do panoramatu města patří.

V Dobrovici v tuto chvíli funguje dům s pečovatelskou službou. Jeho součástí je však jen pět bytů. Rozšíření služeb poskytovaných seniorům je tak v naší stárnoucí společnosti logickou potřebou.

Nejde však prý o tlak ze strany občanů, s myšlenkou navýšit kapacitu sociálních služeb ve městě a přitom využít areál bývalé fary přišli zastupitelé.

Otázka areálu o celkové výměře více než šest tisíc metrů čtverečních byla proto na posledním zasedání zastupitelstva opět otevřena.

Většina zastupitelů se shoduje v tom, že podmínky prodeje fary je nutno přehodnotit, na podmínku zachování fary se však názory liší. Z tohoto důvodu dostala komise pro rozvoj města a rada města za úkol shromažďovat podněty. Prostor dostanou i náměty počítající s využitím fary a přilehlých pozemků zcela jiným způsobem, než s jakými se počítalo doposud.

Areál fary je nyní opuštěný, ale hlavní budova nechátrá. Má dokonce novou střechu, takže její degradace nehrozí.

O budoucnosti objektu se bude znovu jednat na příštím zasedání zastupitelů.