V takových případech se mohou oběti domácího násilí či jinak utlačovaní lidé obrátit na Občanskou poradnu, Centrum pro pomoc obětem – Intervenční centrum Nymburk, které má už nějakou dobu pobočku i v Mladé Boleslavi, v Erbenově ulici.

„Jsme nezisková organizace a v Mladé Boleslavi poskytujeme dvě služby. Intervenční centrum pomáhá obětem domácího násilí, a to bezplatně. Poskytujeme profesionální a diskrétní pomoc – psychologickou, právní i bezpečnostní. Dále máme Centrum pro pomoc obětem, což je pomoc obětem násilí a trestných činů. Tady nabízíme klientům zdarma služby právníka, sociální pracovníci a návazné organizace. Od doby, kdy působíme v Boleslavi, jsme pomohli spoustě lidem. Teď pomáháme i paní Haně," řekl pro Deník Hofman.

Stalo se v Boleslavi: Příběh ženy, které pomohlo intervenční centrum

Paní Hana žila obyčejný život. Vzala si Petra, přítele ze studií, kterého bychom mohli jako  obyčejného chlapíka. Pracoval jako dělník. Jednou či dvakrát do týdne zašel s kamarády do hospody, o víkendu na fotbal. Po roce soužití se jim narodila dcera. V době, kdy byla paní Hana na mateřské dovolené, se chování jejího manžela změnilo. Chodil častěji ven, nebo naopak bral své kamarády popíjet domů. Na Hanu byl nepříjemný. Kritizoval, jak nešetrně vede domácnost, přitom sám utrácel stále více peněz. Choval se roztržitě, snadno se rozčílil a manželku občas uhodil. Toto chování se stupňovalo a paní Haně se potvrdilo podezření, že její manžel bere drogy. Nechala se proto rozvést.

Petr pokračoval v životě započatém v posledních letech, napadal Hanu slovně i fyzicky, a byl čím dál tím méně spolehlivý. Paní Hana k němu už nechtěla pouštět jejich společnou dceru. Obrátila se proto na nymburské Intervenční centrum, které má jednu z poboček i v Mladé Boleslavi. Vyprávěla zde svůj příběh. Poradkyně začala spolupracovat s ní i s Policií ČR, a navrhla a sepsala předběžné opatření, které by Petrovi zakázalo přibližovat se k Haně i jejich dceři. Předběžné opatření bylo okamžitě schváleno a příběh paní Hany se, jak se zdá, blíží k dobrému konci.
Jiří Hofman, pracovník intervenčního centra