Očkovací centrum v Mladé Boleslavi se dál potýká s nedostatkem vakcín. V úterý se měla situace rozseknout. Podle posledního vyjádření Klaudiánovy nemocnice ale nastalá situace zpomalí očkování i v následujících dnech.

Problém s nedostatkem vakcín začal v pondělí dopoledne. Centrum tak najelo na systém, kdy očkovalo pouze ty, kteří přicházeli již pro druhou dávku. V úterý měla Klaudiánova nemocnice dostat od Středočeského kraje informaci, jak to bude s vakcínami v dalších dnech. Žádné vylepšení však nenastalo. „Nedostatek vakcín bude trvat i v následujících dnech. Očkovat se bude jen některé dny – a to jen druhé dávky, které je nutné aplikovat,“ potvrdila mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

Krajský koordinátor očkování pro Středočeský kraj lékař Martin Polák k tomu doplnil, že se v tuto chvíli se v očkovacím centru neočkuje první dávka vakcíny Pfizer, protože v tomto a následujících dvou týdnech je třeba dokončit očkování podáním druhé dávky. „Dávka, kterou máme, nám bude sotva stačit na pokrytí tohoto doočkování. Pokud jde o vakcínu Moderna, dostaneme na kraj tento týden 10 tisíc dávek. Zatím je to tak, že část dáme na doočkování druhou dávkou a rezerva, která tam zůstává bude poskytnuta pro podání první dávky,“ popsal Polák. Vakcínu AstraZeneca pak kraj redistribuuje do ordinací praktických lékařů.

Mezitím se mohou lidé standardním způsobem na očkování boleslavském centru objednávat. V tuto chvíli jim nepřijde SMS s termínem první dávky očkování.

V Mladé Boleslavi se očkovací centrum nachází v hlavním sále Domu kultury. Další očkovací centrum vzniklo v Mnichově Hradišti. Zde ho lze navštívit kině. O své centrum usilují i Benátky nad Jizerou.

Jak se registrovat na očkování?
• registraci a rezervaci termínů očkování lze provést prostřednictvím centrálního rezervačního systému na registrace.mzcr.cz (nebo: crs.uzis.cz),
• u imobilních lidí je nutné kontaktovat svého praktického lékaře, v takovém případě totiž platí výjimka z registrace přes Centrální rezervační systém.
• pro samotnou rezervaci termínu je třeba mít k dispozici kód PIN2, který jste obdrželi při registraci
• pokud je bezprostředně po vaší registraci kapacita vybraného očkovacího místa již naplněna, využijte v následujících dnech pro rezervaci termínu očkování odkaz reservatic.com/ockovani

Očkovací centra na okrese:
Mladá Boleslav
• Sídlo: Hlavní sál Domu kultury Mladá Boleslav, ulice Dukelská 1093, vstup hlavním vchodem
• Provoz: 7:00 – 11:00, 12:00 – 15:00
Mnichovo Hradiště
• Sídlo: Kino, ulice Ivana Olbrachta 897
• Provoz: dle objednaných klientů