Hrdinové v kavárně Nejen kafe zapsali neuvěřitelných 70 nových dárců. Každý z nich může být vhodný pro dvouletého chlapečka, ale stejně tak pro kohokoli dalšího z nemocných, kdo potřebuje transplantaci. To zároveň znamená, že se Náboru ve velmi krátkém čase podařilo najít více než 1000 nových dárců kostní dřeně, což je velká naděje pro všechny nemocné.

Mladoboleslavsko shání kostní dřeň pro malého Janka.
Spojí se Boleslavsko, aby pomohlo Jankovi v boji s akutní leukémií?

Připomeňme si Jankův příběh, který v uplynulých dnech zaujal skoro celý internet. Dvouletý Janko podle maminky Kataríny Kalužné aktuálně podstupuje chemoterapii ve vysokém riziku s následující transplantací. Jeho problémy se projevily na konci letošního července.

„Janko byl unavený, stále spal, ztrácel chuť k jídlu, ztrácel zájem o věci a činnosti, které měl rád. Objevilo se také noční pocení, tím to všechno začalo. V srpnu k tomu přibyly teploty, tři týdny vysokých teplot a chození k pediatrovi. Nikdo nic nevěděl, až jsme byli odeslaní do nemocnice,“ popsala počáteční strasti maminka Katarína.

Až po více než třech týdnech teplot a návštěv lékařů u malého chlapce došlo ke krevním rozborům, na začátku září už putovali na onkologickou kliniku. „Tím začal boj o život, Jankovi diagnostikovali akutní lymfoblastickou leukémii, kostní dřeň už tou dobou byla z 95 procent napadená,“ dodala maminka.

Katarína si nyní nejvíce přeje a věří, že se pro malého brzy najde vhodný dárce. „V lednu by pak po skončení terapie mohl syn podstoupit transplantaci, aby leukémie neměla šanci zaútočit,“ doplnila s pláčem Jankova maminka.

Z večerních Adventních trhů v Mladé Boleslavi.
OBRAZEM: Adventní trhy nabízejí Boleslavákům širokou škálu vyžití
Dálnici D10 zablokoval jeřáb, který spadl z přepravníku.
Jeřáb sklouznul z podvalníku a zastavil dálnici D10