Personální krize před měsícem uzavřela lůžkové oddělení dětí s doprovodem v Klaudiánově nemocnici. Podle mluvčí zdravotnického zařízení Hany Kopalové se stávající situace jen tak nezmění. „V současné době nám na tomto oddělení chybí tři sestry," vysvětlila s tím, že ze zdravotních důvodů odešly na jiné místo.

Mluví se i o tom, že některým sestrám vadil směnný provoz, proto si našly místo v ordinacích, které fungují přes den. Dalším důvodem mohly být i finanční podmínky.

O děti se aktuálně stará osmapadesát sester a dvacet lékařů. „Devět lékařů má smlouvu na plný úvazek, zbytek pouze na částečný, protože jsou zaměřeni na různé specializace," konstatovala Hana Kopalová.

Mluvčí Klaudiánovy nemocnice je přesvědčena, že kapacita třetího patra stačí uspokojit poptávku pacientů. „V přízemí plánujeme opravit koupelny na pokojích pro matku a dítě, a proto zatím tuto část nebudeme otevírat," vysvětlila.

Na dětském oddělení také došlo k dočasnému uzavření revmatologické ambulance. Hana Kopalová ale pacienty ujistila, že zdravotní péče není nijak omezena.

Děti s těmito problémy jsou buď krátce hospitalizováni, nebo je po individuální dohodě primářka Jaroslava Chrtková vyšetří ambulantně.

Personál chybí v celé nemocnici. Schází tři lékaři, patnáct sester i sanitáři.