Stavby budov a také silnic za stovky milionů korun nyní komplikují život obyvatel Mladoboleslavska. Lidé jsou naštvaní především kvůli nekonečným kolonám v ulicích města. Nyní se však doba, kdy stavby lidi obtěžovaly, blíží ke konci a naopak se budou otevírat k jejich užitku.

Jedna z nejhlavnějších investic, která stála zhruba 600 milionů korun byla dokončena v historickém centru Mladé Boleslavi ve čtvrtek. Jak jsme vás už včera informovali, Škoda Auto a město Mladá Boleslav slavnostně otevřely vysokoškolský areál Na Karmeli, kde bude studovat na 800 studentů a také se tam budou školit firemní zaměstnanci.

Pro veřejnost je však mnohem důležitější fakt, že díky tomu byla dokončena stavba parkovacího domu v Jaselské ulici, který bude sloužit nejen pro návštěvníky vysokoškolkého areálu, ale i pro lidi, kteří míří do centra města, na sociální správu či na úřad práce.

Podstatnou změnou je také rekonstrukce Tovačovského ulice a ulice vedoucí od Komenského náměstí směrem ke Karmeli. Dále na Českobratrském náměstí byla konečně vybudována a osazena kašna. Ještě včera z ní ale voda netryskala.

Další podstatnou investicí v Mladé Boleslavi je stavba Bondy centra. Ta v těchto dnech vrcholí a podle našich informací by stavba měla být dokončena do 8. listopadu 2007. Pak by také měly opadnout některé komplikace v dopravě, které od této neděle vzniknou. Také budova Bondy centra přišla investorskou skupina Raiffeisen na stovky milionů korun.

Po dokončení stavby se uleví především chodcům a cestujícím autobusem, pro které zde bude fungovat moderní autobusový terminál. Uleví se také dopravě u Dřeváku, kde dříve vyjížděly autobusy, ty budou nyní jezdit od Škoda Auto Muzea. V budoucnu by však měly jezdit po nové silnici areálem Škody Auto rovnou až k Intersparu. Stavba takzvané severovýchodní tangenty je naplánována na příští tři roky. Primátor Raduan Nwelati o tom podle našich informací jednal ve čtvrtek s předsedou vlády Mirkem Topolánkem.

Další stavba za stovky milionů korun se rozjela na pozemcích vedle Olympia centra v Jičínské ulici, kde se staví prodejní plochy několika nadnárodních obchodních řetězců (například Electro World, Mounfield, Asko nábytek a další).

Na podzim také začíná rekonstrukce koupaliště v Mladé Boleslavi, které skončí před létem roku 2008 a nabídne lidem koupání v nových venkovních bazénech. Na podzim roku 2008 tam pak začne stavba krytého akvaparku. Také zde se investice odhadují na stovky milionů korun.

Ve hře je také stále záměr soukromého investora vystavět velké logistické a montážní haly vedle dálnice R10 u sjezdu na Kosmonsy. Nedaleko je v plánu i stavba spalovny a investor ve čtvrtek oznámil zastupitelům Kosmonos, že má v plánu postavit tam vlastní akvpark. To jsou ale investice, které zatím jen leží na papíře a jejich schválení mají v rukou politici.