Co možná nejvíc snížit spotřebu svého automobilu, je dlouhodobým cílem snad každého řidiče, který nemá peněz na rozhazování.

Autoklub Škoda povýšil tuto neoficiální disciplínu na soutěžní kategorii, když před lety zahájil populární motoristickou soutěž Škoda Economy Run, soutěž, jejímž cílem není jen být nejrychlejší, ale také nejúspornější.

Letos odstartuje od Servisního tréninkového centra v Kosmonosech už 32. ročník, který bude pokračovat v loňském trendu – závod bude opět jednodenní a dvouetapový a řidiči se opět budou snažit vést své vlastní vozy s co nejlehčí nohou.

„V minulém roce proběhly zásadní změny. Dle našeho názoru byly pozitivní, a tak bychom si jejich oprávněnost letos ještě rádi potvrdili," říká Josef Pálka, předseda Autoklubu Škoda a hlavní organizátor akce.

Letošní trať povede závodníky přes centrum Mladé Boleslavi směrem na Nymburk a dále na Čáslav, Chrudim, Choceň a Rychnov nad Kněžnou. Konec první etapy bude opět v závodě v Kvasinách.

Po společném obědě posádky opět odstartují a vyjedou směrem na Nové Město nad Metují, Jaroměř, Lázně Velichovky, Lázně Bělohrad a odtud kolem Jičína a Sobotky přes Kněžmost zpět do Kosmonos.

„Zúčastnit se může každý. Hlavní podmínkou je však účast ve vozidle značky Škoda. V propozicích na internetu je určeno, jaké typy vozů nelze použít. Rozhodující jsou ale údaje z technického průkazu," doplňuje Pálka.

Troufnete si i vy pokořit nejlepší loňské výsledky, které v případě vozů o objemu motoru jeden litr činily necelé tři litry na sto kilometrů? Pak se na startovní čáře setkáte rovněž se zástupci Boleslavského deníku.