Systém je stejný jako u letních příměstských táborů: potomka rodiče přivedou ráno, obvykle na osmou hodinu. A kolem 16. hodiny jej pak mohou vyzvednout. Tábory, které nabízí různorodé programy, kopírují celé prázdniny. Děti mohou obvykle docházet po celou dobu tábora, rovněž se však mohou rodiče rozhodnout pouze pro vybrané dny.

Na Mladoboleslavsku takovou službu nabízí například Brick by Brick. Jedná se o první vzdělávací centrum, které spojuje zábavné hry a vzdělávání.

Podle informací centra tady mají děti k dispozici dostatek kostek stavebnice Lego a prostoru pro vlastní realizaci. „Tradici máme menší než zájem. V Mladé Boleslavi jsme třetím rokem, tábory i kroužky se ovšem těší velké oblibě a každoročně máme úplně vyprodáno. Jarní tábory jsou dávno vyprodané, letní jsme spouštěli asi před 3 týdny a již máme obsazeno 40 procent,“ uvedl Martin Kosa z Brick by Brick.

Kvůli velkému zájmu v minulosti společnost hledala nové prostory, aby mohla zvýšit kapacitu, další navyšování tady zatím neplánují. „Jsme vzdělávací centrum, máme to pojato licencovaným vzdělávacím programem z Ameriky a pomocí Lega se učíme technice. Je ovšem prostor také na kreativní aktivity, chodíme ven a podobně,“ dodal Kosa.

Svůj příměstský tábor na okrese nabízí také rodinné centrum Bakovánek, které sídlí v Bakově nad Jizerou. A na nezájem si opravdu nemůže stěžovat. „Naše tábory budou letos mít desetileté výročí. Máme v nich tak 30 až 40 dětí. Setkáváme se každý den od 8 do 16 hodin,“ uvedla Vlasta Landyšová z Bakovánku.

Letos centrum nabízí dětem takzvané Plavací jarní prázdniny. Děti stráví příjemný čas ve Famoz clubu Zvířetice. Cena příměstského tábora vyjde rodiče na 1500 korun. Měli by si však pospíšit. Navíc je nutné vyplnit přihlášku, kterou naleznou na internetové stránce rodinného centra – www.bakovanek.cz.