Nwelati řekl, že město nyní více využívá takzvaný vnitřní audit, který podle něho minulé vedení města využívalo spíše sporadicky. „Nechali jsme prověřit faktury Compagu a objevili nesrovnalosti, nyní jsme dali prověřit hospodaření městské policie a například také faktury správců hřbitovů. V tomto případě to dopadlo velmi dobře,“ řekl Nwelati.

„Panu Pumrovi jsem už dříve sebral osobní i další ohodnocení z důvodu špatné práce v oblasti ekonomiky. On tento postih přenesl na své podřízené. Ti se ale začali ozývat, protože již věděli, že tady už to nefunguje jako v minulosti, kdy se držela ochranná ruka nad někým, ať dělal cokoli,“ uvedl Nwelati.

Opozici toto prohlášení rozčílilo a vydala tiskové prohlášení: „Pokud náčelník Pumr pochybil, je jeho odvolání na místě. Při hlubším zkoumání je však zřejmé, že se jedná hlavně o záminku, jak odstranit odborníka a nasadit člověka, který dlouhodobě sympatizuje s ODS. Je to pokračování politických čistek, není přece náhoda, že v posledních dnech ze služeb města odešli tři lidé, kteří byli odborníky a dokázali projevit vlastní názor. Zásadně se ohrazuji proti nařčení bývalého vedení města. Udělali jsme obrovský kus práce, pan Nwelati za více než rok ve vedení dokázal pouze likvidovat lidi, dávat nenaplněné sliby a stříhat pásky u investic, které jsme my připravili,“ reagoval na prohlášení primátora zastupitel Robin Povšík, šéf opozičního klubu zastupitelů.