Podle primátora Raduana Nwelatiho (ODS) není neštěstí, že mladoboleslavská ODS nemá svého zástupce v Poslanecké sněmovně, protože všichni poslanci za ODS prý teď budou spojenci právě vedení města, jež je složeno z pravicových zastupitelů.

Primátor zatím nechce prozradit, jakým směrem se bude ubírat ODS před podzimními volbami. Pouze odkázal na to, že je nutné počkat si na volební program.

V Mladé Boleslavi vyhrála volby do Sněmovny ODS, co z toho vyvozujete?

Chci poděkovat všem voličům, kteří přišli k volbám, jsem rád, že byla vysoká účast a také jsem rád, že si voliči vybrali středopravicovou vládu a neslyšeli na sliby Paroubka, které byly nesplnitelné a jež by přinesly republice to, že by se dostala do pozice Řecka.

Čím ale myslíte, že je to dané v Mladé Boleslavi? Nebo s tím výsledkem komunální politika nesouvisí?

Řekl bych, že parlamentní volby jsou něco jiného než komunální volby, takže to s tím nemá nic společného.

Není tedy Mladá Boleslav více pravicově založená než třeba některá jiná města?

To nevím, ale jistě v tom hrála roli skutečnost, že pravice ve městě odvádí dobrou práci, ale v každém případě říkám, že jsme rád, že voliči v Mladé Boleslavi i jinde si vybrali středopravicovou vládu a nenaletěli na sliby Paroubka, který by zvýšil státní deficit, a tím bychom se přiblížili situaci v Řecku.

Kandidát ODS Adolf Beznoska, váš náměstek, dostal hodně preferenčních hlasů, avšak na Sněmovnu to nestačilo. Je to pro vás volební zklamání?

Není to zklamání, prostě tak voliči rozhodli. Vážím si práce všech náměstků, které mám a oběma jsem držel palce.

Proč se ale Adolf Beznoska dostal až na 11. místo kandidátky?

Na kandidátce je zhruba šedesát lidí a 11. místo ze šedesáti podle mě není žádný problém. Co se týče okresu, tam je míst 12 a není to také žádný problém.

Nicméně teď ale ODS v Mladé Boleslavi nemá svého zástupce ve Sněmovně?

Poslanci, kteří jsou ve Sněmovně za ODS, zastupují všechny odéesáky. Máme tedy svého poslance ve Sněmovně!

Už jste nějak probírali, proč nebylo pro pana Beznosku preferenčních hlasů ještě víc? Neuškodila mu aféra s dopisy?

Rozhodně si nemyslím, že by dostal málo hlasů. Když si to porovnáme na celé kandidátce, tak je jedním z těch, kteří měli hodně preferenčních hlasů.

Co říkáte na skvělý výkon TOP09? Je to nová strana. Není tedy trochu Jan Smutný teď tím pověstným želízkem v ohni pro pravicovou Mladou Boleslav?

Znovu opakuji, že to není jen o jménech. Jde o zastoupení stran, které odeeska ve Sněmovně má a bude jej mít nejspíš i ve vládě na základě kontaktů, které v ODS jsou. Co se týče náměstka Smutného, tomu jsem to velmi přál a jsem rád, že se tam dostal.

Před námi jsou komunální volby, cítíte teď asi sílu. Půjdete tedy dál tím směrem, jakým jdete v rámci komunální politiky?

Tak to nechte až na okamžik, kdy budeme dávat dohromady program, samozřejmě si myslím, že se nám toho ve městě dost podařilo. Například úklid města je podstatně lepší, údržba zeleně je lepší a jistě připravíme program, který bude zajímavý pro občany.