Podle předsedy podnikové rady odborů Škoda Jaroslava Povšíka ano: „Je logické, že ti, kteří dnes vyrábějí konvenční motory, o tuto práci přijdou," nechal se slyšet šéf odborů. V Mladé Boleslavi by se to týkalo zaměstnanců zdejší motorárny, změnám by neušel ani závod v nedalekém Vrchlabí, který se specializuje na výrobu převodovek.

Snaha o dynamický přechod k elektronickému pohonu vozů souvisí podle koncernu jednak s ekologickou strategií Green Future, jednak s likvidací škod, které způsobila aféra Dieselgate. Ta se dotkla 1,2 milionu vozů značky Škoda. Právě kvůli nákladům způsobeným emisním skandálem hodlá koncern v příštích pěti letech uspořit zhruba osm miliard eur a specializace na elektrický pohan mu v tom má být nápomocná.

Tato tematika se v říjnu probírala na velkém setkání zaměstnanců koncernu v Německu, kde byl rovněž prezentován takzvaný Pakt budoucnosti, návrh smlouvy, která má závodům zajistit nové výrobní programy. Na tomto setkání však o českých závodech, na které by změny dolehly nejvíce, nepadlo ani slovo. Hovořilo se pouze o německých provozech. V důsledku změn by mělo zaniknout několik tisíc pracovních pozic.

V nejbližších letech v automobilce žádné propouštění nehrozí. Naopak stále probíhá nábor nových pracovníků, a to zejména do oblasti konektivity. Odbory mají s vedením společnosti rovněž podepsánu smlouvu o zaměstnanosti, která každému zaměstnanci, jenž by měl z organizačních důvodů přijít o místo, garantuje pozici jinou.